yükleniyor...

Şekilli Kurabiyeler Yapımı

Şekilli kurabiyeler özellikle çocukların çok ilgisini çeker. Şekilli kurabiye gördüklerinde daha bir iştahla yerler. Şekilli kurabiyeler aynı zamanda bir oyun aksesuarıdır onlar için. Üstelik sadece kalıplı kurabiye yemesi değil aynı zamanda şekilli kurabiye yapımı da onlar için son derece keyifli bir aktivitedir. Anneleriyle birlikte yaptıkları şekilli kurabiyeler onların hayal gücünü ve el kaslarını geliştirir. Hamurdan şekil yapma çabaları onların gelişimine de katkıda bulunur.Peki, şekilli kurabiyeler nasıl yapılır, kalıp kurabiye tarifi nasıl olur işte bu sorulara cevap olacak şekilli kurabiye tarifi

Kurabiye Tarifleri İçin Kullanılacak Malzemeler

 • 125 gram tereyağı
 • 1 adet yumurta
 • 1 çay bardağı sıvı yağ
 • 1 paket vanilya
 • 1 paket kabartma tozu
 • 3 yemek kaşığı nişasta
 • Hamurun alabildiği kadar un

Üzerini süslemek için;

 • pudra şekeri

ve şekilli kurabiye tarifleri için kullanmak üzere istediğim şekilde motifte şekilli kurabiye kalıpları

Şekilli Kurabiye Nasıl Yapılır?

 1. Kalıplı kurabiye tarifleri hazırlarken normal kurabiye yapar gibi hamurumuzu hazırlıyoruz ve kalıplarla istediğimiz şekli veriyoruz. Hemen aşamalara geçelim.
 2. 125 gram tereyağını bir kaba alıyoruz. Üzerine 1 adet yumurtamızı ekliyoruz. Bir süre yoğuruyoruz.
 3. Ardından diğer malzemelerimizi kaba alıyoruz. Öncelikle sıvı yağ, ardından vanilya ve nişastamızı ekliyoruz. Yoğurmaya devam ediyoruz.
 4. Son olarak elediğimiz ve havalandırdığımız unumuzdan hamurumuzun alacağı kadar azar azar ekliyoruz ve yoğurmaya devam ediyoruz. Merdane ile açabileceğimiz yumuşak kıvamlı bir hamur elde edene kadar bu işleme devam ediyoruz.
 5. Elde ettiğimiz hamuru merdane yardımı ile açarak kalıplarla kurabiye tarifi yapmaya geçiyoruz. İstediğiniz desen veya şekilde kalıplar kullanabilirsiniz. Evinizde kalıp yok ise bardak ağzı yardımıyla kendi şekillerinizi oluşturabilirsiniz.
 6. Şekilli resim yapma yoluna gidebilirsiniz. Bunun için de ucu sivri olan bir mutfak aksesuarını kullanabilirsiniz. Desen konusunda fikir ve ilham almak için şekilli resim yapma siteleri ziyaret edilebilir veya şekilli kurabiye tarifi resimli olarak aşama aşama takip edilip uygulanabilir.
 7. Şekillendirdiğimiz kurabiyelerimizi yağlı kâğıt serilmiş tepsiye dizerek 180 derece fırında üzerleri hafif kızarana kadar pişiriliyoruz.

Kalıp kurabiye tarifleri hazır misafirlerinize ve çocuklarınıza çayın veya sütün yanında ikram edebilirsiniz. Kalıplı kurabiye tarifleri şekilli resim yapma siteleri yardımıyla çocuklarla da keyifli bir aktiviteye dönüşebilir. Zorlandığınız şekiller için kalıp kurabiye tarifleri resimli olarak takip edildiğinde birçok fikir alınabilir. Kalıp kurabiye tarifi herkese afiyet olsun.

Şekilli Kurabiyeler Yapımı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Şekilli Kurabiyeler Yapımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla