yükleniyor...

SEGA Şifresi 2 Yıl Sonra Çözüldü

SEGA oyun firmasının 2014 yılında kendi mağazasında satılan ürünlerin taşınması adına çıkardığı poşetteki sır çözüldü.

464015769010df05b7c4cb4bfd03aca19720d8c0

Oyun dünyasında yer alan köklü firmalardan biri olan SEGA yaklaşık 2 yıl önce kendi mağazası için sattığı ürünlerin taşınmasında kolaylık sağlamak adına poşetler çıkarmıştı. Çıkardığı poşetler üzerinde SEGA markasının altında altında ve üstünde yer alan mavi bir bant üzerinde yuvarlak ve kare şekillerinden oluşan bir kısım bulunmakta. Ünlü oyun firması bu şekiller yardımıyla poşetin üzerine “UFO Catcher is not a vending machine.” yazısını yazmış. Yani “UFO Catcher bir otomat değildir.” uyarısını vermiş.

UFOCatcher7

Bu konu için açıklamada bulunan firma mağazalarında yer alan ve özellikle uzak doğuda sıklıkla kullanılan UFO Cacher isimli oyun cihazlarının bir otomat olmadığını belirterek, kişilerin o kutuya her para attıklarında bir ürün alabileceklerini düşünmemeleri gerektiriğini söylüyor. Bilindiği üzere o cihazlarda yer alan oyuncakları ya da çeşitli cihazları el becerisi ve şansa dayalı bir sistem sayesinde kazanma şansınız oluyor. Ancak bu cihazlardan genelde hep eli boş dönen milyonlarca insan oluyor.

Ülkemizde de çeşitli alışveriş merkezlerinde, dinlenme tesislerinde, bazı marketlerin önlerinde ya da içlerinde bu cihazlar oldukça yaygın. Ve makinelerin içine 1 TL atarak çalıştırıp hoşuna giden eşyayı almak isteyen milyonlarca insanı makinelerin önlerinde görmek mümkün. Ancak bu ürünlerden bir şey yakalayıp almak oldukça düşük bir ihtimal. SEGA’da bunu kendileri adına farklı bir yol kullanarak insanlara anlatmaya çalışmış.

Berkay Eke / Technosfer

SEGA Şifresi 2 Yıl Sonra Çözüldü konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere SEGA Şifresi 2 Yıl Sonra Çözüldü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Horse At Yarışı Tahminleri Adana Nöbetçi Eczaneler Isparta Nöbetçi Eczaneler Kütahya Nöbetçi Eczaneler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? too many requests ne demek mastika rakı fiyatı 52 hafta kaç ay