yükleniyor...

SEAT, 125 robot işçi ile günde 23 bin 800 parça taşıyor

Teknoloji’nin gelişmesi ile birlikte otomobil firmaları robotlardan yararlanmaya başladı. Seat, 125 işçi robotu ile günde 23 binden fazla parçayı taşıyor.

Seat Martorell fabrikasında, akıllı robotlar kullanılıyor ve bu robotlar sayesinde günde 23 bin 800 parça taşınabiliyor. Günde bu kadar fazla parça taşıyan işçi robotlar yılda 436 bn kilometre kat ediyor. Akıllı robotlar sayesinde fabrikada üretim hızının yüzde 25 kısaldığını belirten Seat, sabah saat 05:00’de robotların mesaisinin başladığını ve günde yaklaşık olaran fabrika içinde 2 bin 800 tur atıyorlarmış.

İŞÇİ ROBOTLAR NASIL ÇALIŞIYOR?

Robotların çalışması hakkında bilgi veren Seat, istenilen parçanın doğruluğu bir barkod yardımı ile teyit ediliyor. Teyitler edildikten sonra ise deponun kapısında bulunans sensörler yardımı ile açılan kapıdan robot işçi, fabrika içinde tur atmaya başlıyor ve teslim etmesi gereken parçaları gerekli yerlere götürüyor. Tabiki de hem işçi robotlar ile hemde işçiler ile yolları kesişen robotlar kesişme anında bir tür dans performansı da sergiliyorlar. Robotlar parçaları taşırken, tek bir robot 500 kg ağırlığa sahip parçalarıda taşıyabiliyor.

 

SEAT, 125 robot işçi ile günde 23 bin 800 parça taşıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere SEAT, 125 robot işçi ile günde 23 bin 800 parça taşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İstanbul Nöbetçi Noterler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir zyxel modem kurulumu subdomain mi klasör mü gta 6 sistem gereksinimleri marla makaron filtre fiyatları 52 hafta kaç ay