yükleniyor...

Searchmetrics Nedir?

Searchmetrics hemen hemen her site tarafından kullanılan bir analiz aracıdır. Oldukça kapsamlı bir programdır. Aynı zamanda SEO açısından içeriklerin değerlendirilmesi için de önemlidir. Peki, çeşitli analizler yapmanızı sağlayan, size veriler sunan bu SEO aracı Searchmetrics nasıl kullanılır?

Searchmetrics

Searchmetrics Kullanımında Neler Gerekli?

Tarayıcı üzerinden indirmeden ya da bir eklenti kurmadan online olarak programı kullanabilirsiniz. Program, sitenin SEO ihtiyaçlarını karşılamak için birebirdir. Veri analizlerinin yapılması hataların tespit edilmesini, çalışmaların düzenlemesini, sitenin şekillenmesini sağlar. Yapılar değişikler sonrasında ziyaretçiler siteyi daha kolay ve hızlı bulurlar. Yapılan değişiklikler sonrası, sitenin arama sıralaması artacağı için oldukça trafik çekecektir. Peki, sitenizin trafik almasına yardımcı olan bu SEO aracı nasıl kullanılır?

Kullanımı oldukça basittir. Anahtar kelime analizleri, internet bilgilerini sunar. Verileri şunlar oluşturmaktadır;

  • Anlık denetleme sistemleri bulunur.
  • SEO hatalarını tespit edip düzenlenmesi için veriler sunar.
  • Site yapısı hakkında raporlar verir.
  • Sitenizin arama motorundaki aylık sıralamasını raporlar.
  • Tahmini Google trafik verilerini sunar.
Searchmetrics

Searchmetrics Kullanımı Nasıl?

Öncelikle site uygunluğu aranmalıdır. SEO aracı Searchmetrics aranır. İçerikte bir video bulunuyor ise içerik kısmında bir açıklama bulunmadı. Site e-ticaret sitesi ise ürün içerikleri düzgün olmalıdır. Sitenizin ziyaretçi çekmesini istiyorsanız kaliteli özgün içerikler üretmelisiniz.

 Müşterilerin tercihlerinin öz önünde bulundurulması site açısından oldukça önemlidir. Sitede çoklu dil kullanımı da SEO açısından büyük bir öneme sahiptir. Sitenin içerisindeki renk uyumları, içerik özgünlüğü önemlidir. Bunlara ek olarak sitenin kullanımını kolaylaştıracak ve sitenin hatasız olmasını sağlamak için verilerin incelenmesi gerekmektedir. Bu servis nasıl kullanılır sorusuna cevap verdiğimizde ve bunu düzgün bir şekilde kullandığımızda site daha verimli hale gelecektir.

Searchmetrics hakkında merak edilenler

Searchmetrics Nedir?

Siteniz hakkında sizlere bilgiler sunan bir servistir.

Searchmetrics ile Proje Takibi Yapılabilir mi?

Sistem sayesinde projeler oluşturabilir ve daha sonra da bu projeleri takip edebilirsiniz.

Searchmetrics Ücretli mi?

Ücretsiz ya da ücretli bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Ücretli paketleri ücretsiz paketlerin aksine daha detaylı veriler sunar.

Searchmetrics Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Searchmetrics Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.