yükleniyor...

Samsung Type-C'ye Çeviren Adaptörü Artık Dağıtmayacak!

Samsung, aldığı ilginç bir kararla bundan sonra akıllı telefon kutuları içeriğinde microUSB’yi Type-C’ye çeviren adaptörü bulundurmayacak.

Dünyanın en iyi teknoloji firmalarından biri olan Samsung kendi bünyesinde ani bir karar aldı. Bundan sonra microUSB bağlantısını Type-C’ye çeviren adaptörü kutu içerisinde vermeme kararı aldı.

Koreli teknoloji firması Samsung, Galaxy Note 7 modeliyle birlikte Type-C bağlantı seçeneğine geçiş yapmıştı. Ancak bir çok cihaz için microUSB dönüştürücü adaptörünü de kutu içerisinde sunuyordu. Samsung’un yeni akıllı telefonları Galaxy A8(2018) ve Galaxy A8+ ile birlikte çevirici adaptör kutu içerisinde yer almayacak.

samsung usb type c

Samsung tarafından alınan bu ilginç karar hangi ülkeler için uygulanacak şu an için belli değil. Samsung markalı akıllı telefonların kutu içeriğinde hali hazırda hızlı şarj destekli adaptör, USB Type-C bağlantı kablosu, kulaklık, SIM kartı çıkartma iğnesi ve kullanım kılavuzu standart şekilde yer alacak.

Samsung Type-C'ye Çeviren Adaptörü Artık Dağıtmayacak! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Samsung Type-C'ye Çeviren Adaptörü Artık Dağıtmayacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.