yükleniyor...

Samsung S8 Üst Üste Sıkıntılarla Geliyor!

Samsung geçmişini örtüp temiz bir sayfa açmayı beklerken Galaxy S8 de firma için şimdiden bir çok sıkıntı yaratmaya başladı. Bazı S8 modelleri kendi kendine yeniden başlarken bazı modellerin ise “Home” tuşu yer değiştiriyor.

Samsung geçmişini örtüp temiz bir sayfa açmayı beklerken Galaxy S8 de firma için şimdiden bir çok sıkıntı yaratmaya başladı. Bazı S8 modelleri kendi kendine yeniden başlarken bazı modellerin ise “Home” tuşu yer değiştiriyor.

Samsung cephesine iletilen pek çok şikayet mesajında cihazın kendini yeniden başlattığı konusunda ciddi şikayetler var. Firmanın gözdesi ve tarihin en iyi akıllı telefonu olarak nitelendirilen S8 modeli Samsung için zor durumlar oluşturmaya şimdiden başladı. Samsung her yeni güncelleme ile yaşanılan yazılımsal sıkıntıları bir nebze olsun çözmeye çalışsa da Samsung kullanıcıları için bu durum biraz ürkütücü geliyor.

Geçtiğimiz yaz piyasaya çıkan Galaxy Note 7 modellerinin bataryalarından dolayı patlamasının ardından pek çok Samsung kullanıcısının güvenleri sarsılmıştı. Samsung, bu sarsılan güvenleri geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü S8 modelleri ile toplamak istedi. Ancak bu sefer de pek başarılı olacak gibi durmuyor.

Samsung topluluk sitesinde yeniden başlama sorunu konu başlığı 100’den fazla geri dönüş aldı. Cihazı ilk kez eline alan bir kişi 10 saatlik bir periyotta cihazın 7 kez yeniden başlatıldığına dair bir sorun dile getirdi. Sorunun microSD kartlar yüzünden olduğu belirtiliyor. microSD kartları çıkartıp bir süre cihazı gözlemledikten sonra aynı sorun yeniden ortaya çıkıyorsa bu sefer firmaya ulaşılması gerekiyor.

Samsung Galaxy S8 kullanıcılarının yaşadığı bir diğer sorun ise fiziksel home tuşunun kaldırılmasından sonra ekranda bulunan dokunmatik home tuşunun milimetrik olarak yer değiştiriyor olması.

Hollandalı teknoloji sitesi GalaxyClub tarafından yayınlanan görsellerde Galaxy S8 modellerindeki home butonunun yer değiştirdiği gözlendi. Günlük kullanım esnasında çok fark edilmeyen bu sorun ekran üzerinde sabit bir noktaya odaklandığınız zaman yer değişikliği olduğu görülebiliyor.

Bu durum karşısında Samsung bir açıklama yaptı. Galaxy S8 modelinde yer alan Home butonunun yer değiştirmesi ekranda sürekli görünür şekilde bulunmasından dolayı gelecekte ölü piksel sorunlarını doğurabilme ihtimali yüzünden alınan bir önlem olarak ifade edildi. Yani kısacası bu bir sorun değil önlem.

Samsung S8 Üst Üste Sıkıntılarla Geliyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Samsung S8 Üst Üste Sıkıntılarla Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla