SONRAKİ
iPhone 11 Sorun Şikayet Özellik iPhone 11 Sorun Şikayet Özellik
ÖNCEKİ
Xiaomi Redmi Note 9S Sorun Şikayet Özellik Xiaomi Redmi Note 9S Sorun Şikayet Özellik
2832
1049 0

Samsung Q950T QLED 8K Smart TV Tanıtıldı

Samsung Q950T QLED 8K Smart TV Tanıtıldı
Yazar: Furkan YURDAKUL

19 Ekim 2020

Samsung Q950T, QLED 8K destekli. 65″, 75″ ve 85″ seçenekleri ile satıcıyla buluşan akıllı televizyon hakkında tüm detaylar yazımızda.

14 yıldır üst üste global TV pazarında liderlik koltuğunda yerini kuvvetli biçimde sakınan Samsung’un seneler süresince gösterdiği değişiklik ve gelişim ile hayranlık uyandıran TV ailesine yeni bir üye daha katıldı. Samsung Electronics’in 65’’, 75’’ ve 85″ seçenekleri ile tüketicilerle buluşturduğu Q950T QLED 8K Smart TV modeli içeriğe gore optimize edilmiş bir deneyim sunan teknolojik özellikleri ile geliyor. Modern teknolojileri kullanan bu TV ile takip etmek dilediğiniz görüntünün içeriğine bakılırsa eviniz bir beyaz perde salonuna yada bir stadyuma dönüşüyor.

Tam 14 yıldır üst üste global TV pazarında liderlik koltuğunda yerini güçlü şekilde koruyan Samsung, geçmişte düş edilmesi dahi zorluk derecesi yüksek deneyimleri TV’leri ile piyasaya sunmaya devam ediyor. Samsung’un son kullanıcıların beğenisine sunduğu yeni Q950T QLED 8K Smart TV modeli, markanın ulaştığı son yeri gözler önüne seriyor. Sahip bulunduğu teknolojiler sayesinde bu TV ile evinizi bir beyaz perde salonuna veya bir stadyuma dönüştürmek artık mümkün.

%99’luk monitör gövde oranına sahip televizyon sunduğu harika seyretme deneyimi ile ister bir film talep eder bir sportif karşı karşıya gelme olsun tüm içerikleri adeta evinizin içerisine getiriyor. 8K çözünürlükte bir QLED panel kullanan model ne izliyorsanız izleyin, içeriğinizin tümünü renklerden aydınlatmalara, dokulardan kontrastlara çözümleme ediyor ve suni zekâ teknolojisi ile 8K seviyesine getiriyor. Ses mevzusunda da oldukca iddialı olan bu TV, OTS+ (Nesne Takip Eden Ses) teknolojisini kullanarak görüntüdeki nesneyi sesle takip edebiliyor. Bu teknoloji görüntüde hareket eden nesneleri analiz ederek görüntünün bulunmuş olduğu yere nazaran hoparlörleri optimize ediyor. Böylece görüntüde, örneğin helikopter varsa ses de onu takip ediyor ve sanki sinemadaymışsınız şeklinde üç boyutlu bir ses deneyimi sunuyor.

Gerçekliğin yeni bir boyutu ortaya çıkıyor

TV’de yer edinen gerçek 8K çözünürlük özelliği oturma odanıza gerçekliğin yeni bir boyutunu büyük ekranlarla getiriyor. Bu yeni çözünürlük dünyası size 4K çözünürlüğün 4 sert bir çözünürlüğe sahip üstün berraklık sağlayan 33 milyon pikselin enerjisini her karede hissetmenize olanak tanıyor. Böylelikle filmlerinizi ve tuttuğunuz takımın maçlarını artık oldukca daha kaliteli bir şekilde izleyebiliyorsunuz.

Quantum İşlemci 8K maçın türüne gore görüntüyü optimize ediyor

Samsung’un derin öğrenme teknolojisine sahip işlemcisi Quantum İşlemci 8K, reel zamanlı sahne analiziyle parlaklık düzeyi ve sesleri her seyir koşulu için optimize ediyor. Mükemmel gerçeklik sunan güçlü zekâ Quantum İşlemci 8K ile bundan böyle film yada futbol benzer biçimde farklı içeriklere göre optimize edilmiş bir tecrübe yaşayabiliyorsunuz.

Evinizi sinema salonuna dönüştüren ses teknolojisi

OTS+ (Nesne Takip Eden Ses) yardımıyla, ses ekranda nesnelerin hareketlerini takip ederken her zamankinden daha dinamik bir halde akıyor. OTS+ fazlaca sayıdaki dâhili hoparlörleri ve teknolojisiyle birlikte, o bölgedeki hoparlörleri etken bir hale getirerek, realist ve üç boyutlu bir ses deneyimi sunuyor. Böylelikle izlediğiniz filmin yada maçın her anında, realist sinematik ses deneyiminin keyfini yaşayabiliyorsunuz. Yukarıya ve aşağıya doğru ses vermesi için yerleştirilmiş hoparlörler kendinizi izlediğiniz görüntünün tam ortasındaymış şeklinde hissettiren üç boyutlu bir ses oluşturmaktadır.

Evinizin her köşesi tribüne dönüşüyor

Neredeyse görünmez bir çerçeveyle izleme deneyiminin sınırlarını zorlayan Samsung Q950T QLED 8K Smart TV’de siyah kenarlar nerede ise tam olarak küçültülmüş durumda. 15 metre’lik derinliğe sahip ultra ince kasa, daha sürükleyici bir seyretme deneyimi için dikkat distribütör bütün unsurları ortadan kaldırıyor. Ultra Geniş İzleme Açısı TV’yi yandan izleseniz dahi size tutarlı bir imaj sunduğundan kalabalık misafirlerinizle maç izlerken evdeki her koltuk en iyi izleme konumuna haiz oluyor. Böylece TV’nin karşısında olmayan arkadaşınız bile maçların her anını oradaymışçasına yaşayabiliyor.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Samsung Q950T QLED 8K Smart TV Tanıtıldı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Samsung Q950T QLED 8K Smart TV Tanıtıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Samsung Q950T QLED 8K Smart TV Tanıtıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL Hakkında:

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.