Samsung , Loop Pay’i Satın Aldı

  • 19 Şubat 2015
  • 785 kez görüntülendi.
Samsung , Loop Pay’i Satın Aldı

Samsung bugün LoopPay’i aldıklarını açıkladı. Bunun büyük nedeni ise iyice tekelliği eline almaya başlayan Apple Pay’e karşı kendi ödeme sistemlerini geliştirmek . Bu iki şirketin önceden Apple Pay’e karşı Aralık’ta güçlü bir rakip olabilecekleri konusunda anlaştıkları öne sürülmüştü.

LoopPay_Samsung

 

LoopPay’in olayı ise kredi kartı veya bankamatik kartlarını magnetik bir kaplamayla kapatıp bu şekilde ödemeyi kolaylaştırmak . Samsung telefonlarına direkt olarak güncelleme ile böyle bir özelliği ileride katabilir. Veya daha fazla yaygınlaştırmak adına Google ile bir işbirliğine gidebilir.

Macrumors’dan gelen bilgilere göre Samsung LoopPay’i görünmez, güvenilir ve emniyetli şeklinde tanımlıyor. LoopPay şuanda ApplePay’e karşı bir alternatif olarak Amerika’da kullanılıyor. Fakat Samsung bu şirketi kendilerine katarak Apple’a karşı tam bir rekabet ortamı oluşturmaya çalışıyor.

Bakalım ileriki günlerde Samsung’un bu sistemi ülkemize gelecek mi ? Yazın veya Sonbahar ülkemize giriş yapması beklenen Apple Pay’e ilgi yoğun olur mu ? Bizi takip etmeye devam edin . 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ