yükleniyor...

Samsung, Google’ı tercih ederken Bing planlarını askıya aldı

Samsung, Google ile olan ilişkilerinde olası bir gerilimi önlemek adına mobil internet tarayıcısındaki varsayılan arama motorunu Bing olarak değiştirme planlarını askıya aldı. Ancak The Wall Street Journal’ın haberine göre, Samsung kendi geliştirdiği internet tarayıcısında Google’ı Bing ile değiştirip değiştirmeme konusundaki iç değerlendirmeyi tamamen durdurmadı.

Samsung, uzun yıllardır, Samsung telefonlarda önceden yüklenmiş bir şekilde gelen internet tarayıcısında Google’ı varsayılan arama motoru olarak kullanıyordu. The New York Times’ın geçen ayki bir raporuna göre, Google çalışanları, Samsung’un Bing’e geçiş düşüncesinden oldukça şaşırdılar çünkü bu anlaşmadan Google yıllık 3 milyar dolarlık gelir elde ediyordu.

Samsung’un Bing’e geçiş planlarını ertelemesinin ardında, Google ile olan ilişkilerinin yanı sıra pazarın bu hamleye nasıl tepki vereceği konusundaki endişeler yatıyor. Samsung’un kendi tarayıcısını kullanan kullanıcıların çoğunluğunun aslında Bing’e geçişin fazla bir etkisi olmayacağı düşünülüyor.

Bu durum Samsung’un Bing’e geçiş yapmayacağı anlamına gelmiyor. The WSJ’nin raporuna göre, Samsung gelecekte Bing’i varsayılan arama motoru olarak kullanma kapısını “kalıcı olarak kapatmadı”.

Bing’e geçiş isteğinin nedenleri tam olarak bilinmesa da Microsoft’un AI alanında hızla genişlemesi bu kararda etkili olmuş olabilir. Ancak son haftalarda Google, arama motoruna AI destekli özellikler eklemeye çalışıyor ve Bard sohbet botunu bekleme listesinde olmayan herkese açtı.

Samsung, Google’ı tercih ederken Bing planlarını askıya aldı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Samsung, Google’ı tercih ederken Bing planlarını askıya aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Rüveyda Ne Demek Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Isparta Nöbetçi Eczaneler rakı fiyatları adet geciktirici ilaç isimleri Bilgi Doktoru tarhana ekşi olursa ne yapılır 1997 doğumlu kaç yaşında olur