SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
1771
656 0

Samsung Gear 360 2017 İnceleme

Samsung Gear 360 2017 İnceleme
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Samsung'un yeni 360 derece kamerası Samsung Gear 360 2017 incelemesi ile karşınızdayız. Samsung'un yeni kamerası hakkında merak etmiş olduklarınızın hepsini inceleme yazımızda bulabilirsiniz.

Giyilebilir teknoloji ürünlerine olan ilginin artması ile birlikte sanal gerçeklik ve görüntüleme cihazlarına olan ilgide gün geçtikçe yükselmeye başladı. Geçtiğimiz sene Samsung tarafından piyasaya sunulan Gear 360 2016’nın yerini almayı planlayan daha kompakt tasarımı ile büyük işlere imza atabilecek teknik özelliğe sahip Samsung’un 360 derece kamerası Gear 360 2017 modelini sizler için inceliyoruz.

Ürünü incelemeye başlamadan önce ürünün teknik özelliklerini görmek ve ürünü kıyaslamak isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

GEAR 360 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Samsung’un geçtiğimiz seneki modeline kıyasla bu sene olabildiğince tasarımsal değişiklikler yapmış olduğu yeni Gear 360, selefine göre oldukça farklı bir tasarıma sahip diyebiliriz. Tasarım üzerindeki farklılıklara ve ürüne bol görsellerle bakalım:

Kutu tasarımı:

Samsung’un yeni Gear modeli olan Gear 2017, bir önceki ürüne göre çok farklı bir kutu tasarımında geliyor. Geçtiğimiz sene tanıtılan üst kısmı saydam alt kısım yuvarlak olan modelin aksine bu sene ürün için keskin hatlara sahip mat siyah bir kutu tercih edilmiş. Geçtiğimiz seneki modelin kutusuna kıyasla bu seneki model biraz daha iddialı duruyor diyebiliriz.

Yeni Geat 360’ın kutusunun üst yüzeyinde büyük fontlarla yazılmış bir adet GEAR 360 yazısı bulunuyor. Ürünün 2017 model olduğunu belirtmek içinse ürünün ön yüzünün sağ alt köşesine küçük fontlarla 2017 yazılmış. Kutunun ön yüzünde bulunan ürün görseli, kutunun sol yan yüzeyi ile bütünlük sağlayarak 360 dereceye vurgu yapmış.

Ürünün sağ yan yüzeyinde ürüne ait öne çıkan teknik özelliklere kısaca vurgu yapılmışa benziyor. Bu özellikler sırası ile;

4K çözünürlükte 360 derece kayıt, 360 derece canlı yayın imkanı, kolaylıkla eğlenerek video düzenleme ve yayınlama imkanı olarak sıralanmış durumda.

Kutunun alt yüzeyinde ürünün 360 derece yüksek çözünürlükte canlı yayın ve kayıt yapabildiğini vurgulayan bir yaz bulunuyor.

Ürünün kutusunu korumak amacı ile iki adet güvenlik şeridi ile ürün iç kısımda bulunan bölmedeki kutuya sabitlenmiş. Yanlarda bulunan güvenlik şeridini söküp üst kutuyu kaldırdığımızda bizleri ayrı bir kutuya benzer şekilde tasarlanmış üzerinde sadece Samsung logosu bulunan bir bölme kapağı karşılıyor.

Ürünün iç kutusunda bulunan bölmeyi açtığımızda kutunun sol tarafına doğru ayrı yerleştirilmiş GEAR 360 2017 ve sağ tarafta ürüne ait aksesuarların bulunduğu bir bölme ile karşılaşıyoruz.

Samsung Gear 360 2017 inceleme ve kayıt detaylarına bakmadan önce hızlıca ürünün kutusundan çıkan aksesuarlara dikkatinizi çekmek işitiyorum. Samsung bu üründe olabildiğince aksesuar konusunda bonkör davranmış diyebiliriz. Ürünün kutusunun içerisinden Gear 360 2017 saklama çantası, ürünün düşmesini engellemek üzere bilek askısı, şarj adaptörü ve USB kablosu çıkıyor.

Usb tip C olan 1 metre uzunluğundaki kablo ile ürünü şarj edebileceğiniz gibi ürünün içerisinde bulunan datalarınızı bilgisayarınıza hızlıca aktarabilme imkanı da sizlere sunuluyor.

Kutunun içerisinde bulunan Gear 360 2017 kutunun kenarlarından uzak darbe emici özelliğe sahip süngerlerin içerisine yerleştirilmiş. Bu sayede kutunun dışarıdan alabileceği darbelerden oldukça başarılı olarak korunmuşa benziyor.

Gear 360 Ürün Tasarımı:

Yeni Samsung Gear 360 tasarımsal olarak bir önceki modele kıyasla büyük farklılıklar ile karşımıza geliyor demiştik şimdi de ürünün kendisine ve tasarımsal farklılıklara bakalım.

Geçtiğimiz yıl ayaklı bir model olarak karşımıza çıkan Gear 360’da bu sene bir ayak bulunmuyor. Onun yerine ürün ile bütünlük sağlayan bir kulp tercih edilmiş.

Cihazın ön ve arka kısmında bulunan kameralardan hangisinin çalıştığını rahat anlayabilmek açısından ürünün ön ve arka yüzeyine LED’ler konumlandırılmış durumda. Ürünün üzerinde yan kısma yerleştirilmiş Micro USB yuvası ve USB type C yuvası tutma kolu üzerinde olabildiğince iyi konumlandırılmış diyebiliriz.

Cihazın üst kısmında bulunan iki adet büyük göz şeklindeki lensin arasına ise menü, Bluetooth ve güç, geri tuşları konumlandırılmış.

Gear 360 Cihaz Performansı:

Samsung’un yeni Gear 360 2017 kamerasının bir önceki modeline göre daha iyi çekim kalitesi ve batarya ömrü sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ön ve arka kısımda 8.4 MP CMOS lense sahip. f/2.2 diyafram genişliğindeki lensler 4096x2048px çözünürlükte ve saniyede 24 kare hızında video kaydı yapabiliyor. Eğer maksimum çözünürlükten ödün verebilirseniz saniye 1080p çekim kalitesinde 60 FPS video kaydı yapmanız da yeni Gear 360 2017 ile mümkün.

360 Derece bir video çekimi sırasında cihazın üzerinde bulunan 1160 mAh kapasiteli batarya yaklaşık olarak 2.5 saat gibi bir süre dayanabiliyor. Bir önceki modele göre bu süre 2 kat arttırılmış diyebiliriz.

Cihazın kendi içerisinde dahili bir hafızası maalesef bulunmuyor. Sizlerin cihaza takacak olduğunuz SD kart ile birlikte cihaz ancak çekim yapabilmekte. Cihazın maksimum desteklediği 256 GB’a kadar cihaza SD kart takmanız mümkün durumda.

Unutmadan söylememiz gerekirse yeni Gear 360 2017 ile isterseniz anlık olarak canlı yayın yapmanızda mümkün hale gelmiş durumda. Samsung’un Google Play ve Apple mağaza üzerindeki Gear 360 isimli uygulamasını indirerek istediğiniz zaman istediğiniz yerde anlık olarak canlı yayın başlatabiliyorsunuz. Gear 360 ile çekmiş olduğunuz videoları dönüştürmek için ise bir bilgisayara ihtiyacınız olduğunu söyleyebilirim. Yaklaşık 700 Mb büyüklüğündeki Cyberlink firmasının Action Director uygulamasını indirerek, cihaz üzerinde çekmiş olduğunuz videoları bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.

Sonuç olarak eğer sizlerde doğa ve manzara videoları çekmeyi seviyor ve aynı zamanda 360 Derece çekim yapmak istiyorsanız Samsung’un yeni Gear modeli tam sizlere göre bir ürün.

" Samsung Gear 360 2017 İnceleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Samsung Gear 360 2017 İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Samsung Gear 360 2017 İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Personel Aktivite Takibi İzleme ve Performans Değerlendirme
Personel Aktivite Takibi İzleme ve Performans Değerlendirme
“Robotların Süpervizörü” RPA Supervisor Unite ile Türkiye’de
“Robotların Süpervizörü” RPA Supervisor Unite ile Türkiye’de
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Manyetik Seperatör Verimliliği Artırıyor
Manyetik Seperatör Verimliliği Artırıyor

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.