yükleniyor...

Samsung Galaxy Watch önemli desteğe kavuşuyor

Samsung Galaxy Watch Serisi Kalp Bildirimleri İçin Onay Aldı

Samsung, düzensiz kalp ritmi bildirimi özelliklerini Galaxy Watch serisi akıllı saatleri için sunmaya hazırlanıyor. ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nden gerekli onayları aldığını açıklayan şirket, bu özelliği saatlerindeki Health Monitor (Sağlık Monitörü) uygulaması üzerinden kullanıcılarına sunacak.

Samsung’un açıklamalarında, akıllı saatin EKG çekme özelliği sayesinde kalp ritmi bozukluğu olan atriyal fibrilasyonu (AFib) tespit edebileceği belirtiliyor. AFib’in kalp krizi, felç gibi önemli kardiyovasküler sorunların artışına neden olabileceği biliniyor. Bazı durumlarda, AFib’li insanlar semptomlarını göstermeyebilirler.

Galaxy Watch’un BioActive sensörü, özelliği aktif hale getirildiğinde arka planda düzensiz kalp ritmini izler ve art arda çok sayıda düzensiz ölçüm yaparsa kullanıcısını uyarır. Bildirimde kullanıcılara EKG çekmeleri önerilir ve AFib sinyalleri görülürse doktor kontrolüne gitmeleri tavsiye edilir. Şirket, bu özelliği “ısrarla” kullanıcılarına hatırlatacağı yapılan açıklamalar arasında yer almaktadır.

Apple bu özelliği 2019’dan bu yana birçok ülkede Apple Watch modelleri için sunar. Samsung’un açıklamalarında, bu özelliğin sunumunun ülkeden ülkeye, operatörden operatöre, modele ve akıllı telefona göre değişebileceği belirtilmiştir.

Galaxy Watch serisi akıllı saatlerine düzensiz kalp ritmi bildirimi özelliği One UI 5 Watch güncellemesiyle eklenecek. Bu güncelleme, Galaxy Watch 6 serisinde ilk olarak kullanıcılarla buluşacak. Galaxy Watch 6 serisinin resmiyet kazanması temmuz ayının sonlarında beklenmektedir.

Samsung Galaxy Watch Kalp Ritmi Bildirimleri İle Güncelleniyor

Samsung Galaxy Watch serisi akıllı saatleri, düzenli kalp ritmi bildirimlerini sağlayacak güncellemeyle geliştiriliyor. Şirket, ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nden gerekli izinleri aldıktan sonra, bu özelliği kullanıcıların sağlığı için sunuyor.

Galaxy Watch’un Health Monitor uygulaması, BioActive sensörü kullanarak düzensiz kalp ritimlerini tespit edebilir. Bu özellik aynı zamanda AFib işaretçilerini de gösterir, ki bu hastalık ciddi kardiyovasküler sorunlara yol açabileceği için önemlidir. Kullanıcıları uyarmak adına saat, art arda düzensiz ölçümler yaparsa bildirim yollanır. Kullanıcılar, daha doğru bir test için EKG çekebilir veya bozukluğun ciddiyetine göre doktor kontrolüne gitmeleri önerilebilir.

Apple, Apple Watch modellerinde bu özelliği 2019’dan beri sunmaktadır. Samsung’un bu güncellemesi, Galaxy Watch serisi kullanıcıları için önemli bir ilerlemedir. Güncelleme One UI 5 Watch sürümüyle gelecek ve Temmuz ayının sonlarında Galaxy Watch 6 serisiyle birlikte piyasaya çıkması beklenmektedir.

Samsung Galaxy Watch önemli desteğe kavuşuyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Samsung Galaxy Watch önemli desteğe kavuşuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru American Horror Story Izle Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz subdomain mi klasör mü rakı fiyatları marla makaron filtre fiyatları gl hf ne demek Market Fiyatları 1997 doğumlu kaç yaşında olur