Samsung Galaxy S6 Daha Küçük Bir Batarya ile Gelebilir !

  • 17 Şubat 2015
  • 1.353 kez görüntülendi.
Samsung Galaxy S6 Daha Küçük Bir Batarya ile Gelebilir !

Evet yanlış duymadınız . Normalde firmaların her sene ürünlerini her alanda geliştirmelerini umarız . Örneğin Sony ; Z2 ‘de kullandığı 3200 Mah bataryayı 100 mah azaltarak Z3’te  3100 Mah kullanmıştı. Fakat yazılım alanında iyileştirmeler yaparak 2 Günlük tam batarya ömrüne ulaşmasını sağlamıştı. Samsung’dan da böyle bir adım gelebilir.. 

galaxy-s6-concepy

Batarya Sektöründe her yıl önemli atılımlar yaşanıyor. Fakat biz hep fazlasını istiyoruz buna bir çözüm hala oluşturulmuş değil .En azından 1 hafta gidecek bir batarya olsa ne kadar güzel olur tarzında yorumlar . Şuanda 2 günü geçebilecek batarya yok gibi duruyor. Biz konumuza gelelim Samsung S5 ‘te 2800 mah’lık bir batarya kullanmıştı. Çıkan raporlara göre 200 mah’lık bir eksilme yaşayarak 2600mah’lık bir batarya gelebilir. 3bin mah’ları geçmesini beklerken böyle bir haber bir çoğumuzu şaşırtmış olabilir. Samsung’un Touchwiz arayüzünü stabil ve az enerji harcayacak şekildeki çabaları ve yazılım alanındaki geliştirmeleri ile açığı kapatıp daha da üstün bir batarya ile karşımıza gelmesini sağlayacak büyük ihtimal . İncelik sınırına takılarak Mah yönünü tam geliştirememiş olabilir fakat yinede sayısal kavramlar özellikle Android alanında çok önemli yere sahip.

Samsung-Galaxy-S6-Concept

Merakla ve Heyevanla Mobil World Congress’i bekliyoruz . Bakalım HTC ve Samsung bizi etkileyebilecek mi ? Bizi takip etmeye devam edin..

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ugur dedi ki:

    Yok be uzun ince olur yine 🙂

BİR YORUM YAZ