yükleniyor...

Samsung Galaxy Note 7 Yeniden Piyasaya Çıkıyor

Samsung tarafından doğrulanan bu ani karar teknoloji dünyasını şaşkına uğrattı. Samsung Galaxy Note 7 yeniden piyasaya çıkacak.

1 ay önce Samsung’a bir çok dert açan akıllı telefonu Galaxy Note 7 modeli için yenileme yapılacağından bahsediliyordu. Cihazın bazı hatalı kısımları düzeltilerek daha uygun bir fiyata satışa sunulması planlanıyordu. Garanti konusunda bu cihazların diğer cihazlardan biraz daha kısıtlı olacağı da söyleniyor.

Ancak Samsung uygulamak istediği bu kararda oldukça kararlı duruyor. Geçtiğimiz aylarda piyasadan tamamen toplatılan Note 7 modellerinin yenilerek tekrar piyasaya gelmeleri söz konusu. Greenpeace protestocuları, geri toplanan milyonlarca Note 7 modelinin çevreye oldukça büyük zararı olacağını belirtmişti. Samsung yetkilileri ise bu bilgilendirmeye kayıtsız kalmayarak toplanan cihazların yenilenerek satışa sunulacağını duyurmuştu.

Bu yenileme işlemi üç aşamadan oluşacak. İlk olarak toplanan cihazların parçaları test cihazlarında kullanılmak üzere ayrılacak. Ayrılan parçalar arasında telefon içindeki yarı iletkenler ve kamera aksamları da bulunmakta. İkinci olarak telefonların bakır, altın, nikel ve gümüş gibi parçalarının uzman geri dönüşüm firmaları tarafından geri dönüştürüleceği belirtildi. Son aşamada ise bizi en çok alakadar eden konu Galaxy Note 7 ürünlerinin satışa sunulması. Samsung, yenilenmiş ve geri dönüştürülmüş parçaların yardımıyla belirli bir sayıda Note 7 cihazlarını satışa sunmaya veya kiralamaya karar verdi. Yeniden piyasaya sürelecek olan cihazların batarya boyutları daha küçük olacak.

samsung galaxy note 7

Yenilenmiş Note 7 cihazlarının ne zaman ve nerelerde satışa sunulacağı hâlâ soru işareti halinde. Samasung’un şu sıralar Galaxy S8 modeliyle alakadar olmasından dolayı Note 7 cihazlarının en iyi satış zamanı olarak yaz ayları düşünülüyor.

Samsung Galaxy Note 7 Yeniden Piyasaya Çıkıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Samsung Galaxy Note 7 Yeniden Piyasaya Çıkıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla