SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
626
232 0

Samsung Android'e Elveda Mı Diyecek!

Samsung Android'e Elveda Mı Diyecek!
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Android işletim sisteminin kullanıldığı başarılı teknoloji firması olan Samsung kendi işletim sistemi olan Tizen’e geçme durumu kararını aldı.

Uzun yıllar Android işletim sistemli telefonlar üreten Kore teknoloji firması Samsung Android’den vazgeçebilir. Korea Times’ın haberine göre Samsung’un kendi işletim sistemini kullanmak üzere Android’i bırakıp yerine Tizen işletim sistemine geçiş yapmaya hazırlandığı belirtiliyor.

Samsung’un Tizen’e odaklandığını, 2016’nın ilk çeyreğinde Hindistan’da 64 milyon Tizen işletim sistemli cihazın satıldığına işaret eden kaynak, öyle görünüyor ki Tizen’in başarılı bir işletim sistemi başarılı olacak.

Diğer yandan ise Samsung, sadece bazı cihazlarında Tizen işletim sistemini kullanıyor. Linux tabanlı bir işletim sistemi olan Tizen Linux Vakfı bünyesinde yer alan Samsung ve Intel gibi şirketlerin de içinde yer aldığı “Teknik Yönlendirme Grubu” tarafından yönetiliyor.

Berkay Eke / Technosfer

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Samsung Android'e Elveda Mı Diyecek! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Samsung Android'e Elveda Mı Diyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Samsung Android'e Elveda Mı Diyecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.