yükleniyor...

Samsung Android'e Elveda Mı Diyecek!

Android işletim sisteminin kullanıldığı başarılı teknoloji firması olan Samsung kendi işletim sistemi olan Tizen’e geçme durumu kararını aldı.

Uzun yıllar Android işletim sistemli telefonlar üreten Kore teknoloji firması Samsung Android’den vazgeçebilir. Korea Times’ın haberine göre Samsung’un kendi işletim sistemini kullanmak üzere Android’i bırakıp yerine Tizen işletim sistemine geçiş yapmaya hazırlandığı belirtiliyor.

Samsung’un Tizen’e odaklandığını, 2016’nın ilk çeyreğinde Hindistan’da 64 milyon Tizen işletim sistemli cihazın satıldığına işaret eden kaynak, öyle görünüyor ki Tizen’in başarılı bir işletim sistemi başarılı olacak.

Diğer yandan ise Samsung, sadece bazı cihazlarında Tizen işletim sistemini kullanıyor. Linux tabanlı bir işletim sistemi olan Tizen Linux Vakfı bünyesinde yer alan Samsung ve Intel gibi şirketlerin de içinde yer aldığı “Teknik Yönlendirme Grubu” tarafından yönetiliyor.

Berkay Eke / Technosfer

Samsung Android'e Elveda Mı Diyecek! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Samsung Android'e Elveda Mı Diyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Shameless Izle Nöbetçi Eczaneler Isparta Nöbetçi Eczaneler Batman Nöbetçi Eczaneler İstanbul Nöbetçi Noterler dijital platform ne demek sosyal medya faydaları instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir zyxel modem kurulumu marla makaron filtre fiyatları