Samsung Akıllı TV’ler 2019 İlkbaharından İtibaren iTunes ve AirPlay 2 Desteği Sunacak

Samsung Electronics, bu ilkbahardan itibaren 2019 model Samsung Akıllı TV’lerde iTunes Film ve TV Programları ile Apple AirPlay 2 desteği sunacağını duyurdu. 2018 model Samsung Akıllı TV’ler ise yazılım güncellemesiyle bu yardıma kavuşacak.

Samsung Akıllı TV’ler 2019 İlkbaharından İtibaren iTunes ve AirPlay 2 Desteği Sunacak

Yeni bir iTunes Film ve TV Programı uygulaması, sektörde bir ilk olarak 100’den fazla ülkede yalnızca Samsung Akıllı TV’ler için çıkacak. Samsung Akıllı TV’ler dünya çapında 190 ülkede AirPlay 2 desteği vermeye başlayacak.

Samsung Akıllı TV’lerdeki yeni iTunes Film ve TV Programı uygulaması ile Samsung müşterileri haiz oldukları iTunes arşivine erişebilecek ve en geniş 4K HDR film seçeneğine sahip iTunes Store’daki yüz binlerce film ve TV programı arasından istediklerini satın alabilecek yada kiralayabilecek. ITunes Film ve TV Programı uygulaması; Bütünleşik Rehber, Yeni Bixby ve Arama benzer biçimde Samsung Akıllı TV servisleri ile kusursuz çalışarak Samsung platformuyla uyumlu bir deneyim sunacak.

Samsung müşterileri, AirPlay 2 desteği sayesinde Apple cihazlarındaki videoları, fotoğrafları, müzikleri, podcast’leri ve daha fazlasını zahmetsizce direkt Samsung Akıllı TV’lerinde oynatabilecek. Destek sunacak modeller arasında QLED 4K ve 8K TV’ler, yaşam tarzına yönelik The Frame ve Serif ile öteki Samsung UHD ve HD modelleri yer alıyor.

Televizyon sektöründe 13 yıldır dünya lideri olan Samsung Akıllı TV’ler piyasadaki en büyük eğlence platformlarından bir tanesi halini aldı. “Akıllı TV platformumuzda en geniş içerik hizmetini sunmak için piyasa liderleriyle beraber çalışmaktan gurur duyuyoruz” diyen Samsung Electronics Görsel Ekran İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Won-Jin Lee, laflarını şu şekilde sürdürdü: “Samsung TV sahiplerine ve Apple müşterilerine iTunes ve AirPlay vasıtası ile daha fazla içerik, değer ve açık platform işlevi taktim etmek herkes için ülkü bir çözüm.”

Apple İnternet Yazılım ve Servislerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue, “iTunes ve AirPlay 2 deneyimini, Samsung Smart TV’ler aracılığıyla bütün dünyada daha fazla kişiye sunmak için sabırsızlanıyoruz. IPhone, iPad ve Mac kullanıcıları sevdikleri içerikleri evlerindeki en büyük ekranda takip etmek için yeni bir yola kavuşacak.” dedi.

"Samsung Akıllı TV’ler 2019 İlkbaharından İtibaren iTunes ve AirPlay 2 Desteği Sunacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Samsung Akıllı TV’ler 2019 İlkbaharından İtibaren iTunes ve AirPlay 2 Desteği Sunacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Akıllı TV’ler 2019 İlkbaharından İtibaren iTunes ve AirPlay 2 Desteği Sunacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları