SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
1212
449 0

Samsung 1 Mikrometrelik Kamera Sensörü Üretiyor!

Samsung 1 Mikrometrelik Kamera Sensörü Üretiyor!
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Mobil donanım alanında lider üreticilerden biri olan Samsung dünyanın ilk 1,0 mikrometrelik kamera sensürünü duyurdu. Seri üretime de geçirildiği açıklanan S5K3P3 adlı bu sensör mobil cihazlar için tasarlanmış olup daha ince akıllı telefon üretiminin de önünü açıyor. Samsung’un 16 MP’lik yeni sensörü hali hazırda mobillerde kullanılan 1,12 mikrometrelik sensörlere oranla %20 daha küçük boyutta.

Samsung’un görüntü kalitesini daha artırarak ve daha küçük boyutlara sığdırdığı S5K3P3 sensör, akıllı telefon tasarımcılarının elini güçlendiriyor. Yeni sensör, akıllı telefonların kasa kalınlığını 5mm seviyesine kadar düşürecek. Buna rağmen telefonlarda herhangi bir kamera çıkıntısı da olmayacak.

1,0 mikrometre ve ISOCELL kamera teknolojisini birleştiren S5K3P3 sensör düşük ışık koşullarında dahi renk doğruluğunu en iyi yansıtacak şekilde tasarlandı. Pikseller arasında renk karışımını en aza düşüren sensörün Galaxy Note 5’te kullanılması durumu da yüksek ihtimal içeriyor.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Samsung 1 Mikrometrelik Kamera Sensörü Üretiyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Samsung 1 Mikrometrelik Kamera Sensörü Üretiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Samsung 1 Mikrometrelik Kamera Sensörü Üretiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.