yükleniyor...

Safra Kesesi Taşı İdrarla Düşer mi?

Safra kesesi taşı idrarla düşer mi sık merak edilen sağlık sorunlarından birisidir. Safra kesesi taşı oldukça şiddetli ağrılara neden olabilen bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişinin günlük yaşam kalitesini büyük oranda düşüren safra kesesi taşını düşürebilmek için birçok farklı yöntem izlenebilir. Bu yöntemler kişiden kişiye değişen sonuçlar verebileceği için doğru tanı ve uygun tedavi şeklini belirleyebilmek için mutlaka uzman bir hekim ile görüşülmelidir.

Safra Kesesi Taşı Oluşmasının Nedenleri Nelerdir?

Safra kesesi karaciğerin altında yer alan ve karaciğerin kendi salgısı olan safrayı depolama işlevi gören bir organdır. Safra üretimi karaciğerin vücut içindeki fonksiyonlardan birisidir.Safra kesesinin birleşiminde yer alan maddeler arasında kolesterol ve çeşitli organik tuzlar yer almaktadır. Bu maddeler arasında meydana gelen dengesizlikler sonucunda safra kesesinde taş oluşabilir. Safra kesesi taşının en belirgin semptomları arasında ise karnın üst kısmından başlayan ve vücuda yayılan şiddetli ağrı ilk sırada yer almaktadır.

Safra Kesesi Taşı En Çok Kimlerde Görülür?

Safra kesesinde taş oluşma riski fazla olan kişiler arasında çok fazla doğum yapmış, kumral ten rengine sahip ve kilo problemi olan kadınlar ilk sırada yer almaktadır.Bununla birlikte herkesin safra kesesi taşı riski taşıdığı unutulmamalı ve dikkat edilmelidir.

Safra Kesesi Taşına İyi Gelen Bitkisel Yöntemler Nelerdir?

Safra kesesi taşını düşürmek için birçok farklı yöntem deneyebilirsiniz. Evde kendi kendinize deneyebileceğiniz bu yöntemler arasında bitkisel yöntemler daha çok tercih edilmektedir. Safra kesesi taşına iyi gelen bitkisel yöntemler arasında şunlar yer almaktadır:Safra kesesi taşını eriten kür tarifi:Malzemeler:-Limon -Siyah turp -Mısır püskülü -Zeytinyağı -Çınar kabuğu -Şalgam tohumuNasıl yapılır?Safra kesesi taşını düşüren kür tarifini hazırlamak için kavurduğunuz şalgam tohumlarını mısır püskülü ile birlikte yarım saat kadar kaynatın. Süzdüğünüz karışımı kaba aktarın. Limonları kesin ve dinlendirin. Bu karışımı her gün aç karnına bir fincan olacak biçimde tüketin.

Limon Suyu Uygulaması

Safra kesesi taşının düşürülmesinde etkili olan karışımlardan bir diğeri ise limon suyu uygulamasıdır. Safra ağrılarını yok etmesinin yanı sıra karaciğerin kolesterol üretimini de durdurmaya yarayan limon suyunu her gün aç karnına bir bardak suyun içine 4 yemek kaşığı limon suyu olacak biçimde karıştırarak tüketin. Bu yöntem ile birkaç hafta içinde safra kesesi taşlarının düşmesini sağlayabilirsiniz.

Nane

Safra kesesi taşlarından kurtulmak için nane kullanımı da yapabilirsiniz. Uygulama için bir bardak suyu kaynatın, bir tatlı kaşığı kurutulmuş nane yaprağını bu suyun içine koyun. Ocaktan aldıktan sonra karışımın üstünü kapatın ve 5 dakika boyunca dinlendirin. Süzdükten sonra içine 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Bu karışımı 1 ay boyunca günde 2-3 kere olacak şekilde tüketerek etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.

Safra Kesesi Taşı İdrarla Düşer mi? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Safra Kesesi Taşı İdrarla Düşer mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları