RJ Models Türkiye’yi Avrupa’nın Maket Üssü Yapacak

04.12.2018
A+
A-

Hazırladığı mimari maketlerle dünya çapında ses getiren çalışmalara imza atan RJ Models, Türkiye pazarındaki istikrarlı büyümesini sürdürüyor. 2012 yılından buyana Türkiye’den Avrupa ve Türki Cumhuriyetlere hizmet sağlayan RJ Models’in hedefinde Türkiye’yi mimari maket üssü yapmak mevcut.

RJ Models Türkiye’yi Avrupa’nın Maket Üssü Yapacak

1995 senesinde Hong Kong’da kurulan RJ Models, bugün ürettiği 10 binden çok maketle dünyanın lider mimari maket tasavvur şirketleri içinde yer alıyor. İddialı çalışmalarıyla dikkat çeken RJ Models, global pazarda Zaha Hadid, SOM, KPF şeklinde çok sayıda önemli mimarlık firması için mimari maketler hazırlıyor. Sektöründe dünyanın en büyük üretim tesisine haiz olan RJ Models, 2010 senesinde girmiş olduğu Türkiye pazarında da “The Stevie Awards” ele geçiren Yaşayan İstanbul maketi, İstanbul Havalimanı, Çamlıca Camii, Başakşehir Stadyumu, Beyoğlu Kentsel Dönüşüm maketi, Fatih Belediyesi için imal edilen 96 metrekarelik Tarihi Yarımada maketi, Tarlabaşı 360 Kentsel Dönüşüm Projesi maketi gibi oldukça mühim projelere imza atıyor. Konut projelerinden rekreasyon ve spor tesislerine, otellerden havalimanlarına, tema parklardan camilere çok sayıda alanda mimari maket üreten RJ Models, Türkiye, Avrupa ve Türki Cumhuriyetler’de hizmet veriyor.

“2019’da meslek hacmimizi iki katına çıkaracağız”

Pazardaki istikrarlı büyümelerini sürdürdüklerini söyleyen RJ Models Bölgesel Ortağı Uğur Maslamani, “Türkiye’yi mimari maket sahasında Avrupa ve Türki Cumhuriyetler’e hizmet sağlayan bir üs konumuna getirmek istiyoruz. Bu hedefimize adım adım ilerliyoruz. Özellikle yabancı mimarlarla çalışan Türk yatırımcılar bizi tercih ediyor. Türki Cumhuriyetler ve Rusya’da oldukca mühim projelerde yer alıyoruz. 2019’da meslek hacmimizin 2018 yılına bakılırsa iki kat artacağını öngörüyoruz.”

Maketlerde bütün detaylar incelikle düşünülüyor

RJ Models’ı sektördeki rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerden birinin sürat olduğunu hatırlatan RJ Models Bölgesel Ortağı Hakan Özkan, laflarını şöyleki sürdürüyor: “Çok büyük ve ayrıntılı maketleri dahi kısa müddette teslim edebiliyoruz. Tüm maketlerimiz Shenzhen’de bulunan 15 bin metrekarelik üretim tesisimizde hazırlanır. Burada 765 çalışan maketleri en kısa sürede ve en iyi biçimde üretebilmek için çalışıyor. Bir projenin tüm özelliklerini ve detaylarını incelikle düşünerek makete yansıtabiliyoruz. Maketlerimizde bir koltuktaki farklı desenlerdeki yastıklar, duvardaki tablo detayı, o alandaki kıyafetleri dahi bizim için çok önemli. Kaydıraktan kayan ve köpeğiyle oynayan küçükler, bebek arabasıyla bebeğini gezdiren anneler şeklinde detaylar büyük ilgi çekiyor. Özellikle peyzaj mimarisini makete yansıtmakta kendimize çok güveniyoruz. Ağaç ve çimenlerin geçişli renkleri makete doğal bir hava katıyor. Maketi yaptığımız ülkenin iklimine göre yetişen hususi ağaçları üretebiliyoruz. Maketlere iPad üstünden kontrol edilen hususi ışık efektleri, denizde yüzdürülen gemiler, devinim eden arabalar ve teleferikler şeklinde teknolojik özellikler de ekleyebiliyoruz.”

"RJ Models Türkiye’yi Avrupa’nın Maket Üssü Yapacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere RJ Models Türkiye’yi Avrupa’nın Maket Üssü Yapacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda RJ Models Türkiye’yi Avrupa’nın Maket Üssü Yapacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

technosfer

teknoloji haberleri

sorun şikayet

anakart sorunu

akıllı telefon sorunu

ürün inceleme

sorunu

sorunları
teknoloji haberleri 2019