Renault’dan ÖTV indirim açıklaması

31 Ekim 2018 tarihinde resmi gazetede duyurulan ve 1600 cc altı motorlu araçlarda ÖTV oranını 15 puan, ticari araçlarda ise KDV oranını yüzde 1’e indiren uygulamanın, 31 Mart 2019 tarihine kadar devam edeceği açıklandı.

Renault’dan ÖTV indirim açıklaması

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, kararı ‘’Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın açıklamaları ile 31 Mart 2019’a kadar uzatılan ÖTV indiriminin devam etmesini sektör şekilde büyük bir memnuniyetle karşıladık. İndirimin sürmesi, sektör oyuncularına bulunduğu şeklinde tüketiciye de verilen mühim bir destektir. Hükümetimize teşekkürü bir borç biliriz. Türkiye’nin başı çeken sektörlerinden otomotivde, Kasım – Aralık aylarında, tam zamanında yapılan ÖTV ve KDV indirimi ile bu sektörün çarkları dönmeye devam etti. Bu iki ayda verilen destek ile gerçekleşen ek satışlar sayesinde devletin vergi kaybı da önlenmiş oldu.

Enflasyonla komple savaşım kapsamında katkımızı 2019 yılında da sürdüreceğiz. En müsait fiyatlar ile müşterilerimize araba sahibi olma imkanı sunmaya devam edeceğiz. Güçlü iktisat ve güçlü bir Türkiye için, bu piyasanın öncü şirketlerinden bir tanesi Renault Mais şekilde türkiye yararına üzerimize düşeni yapmak en büyük önceliğimiz. Hükümetimizin ekonomik istikrar ve itimat ortamına yönelik almış olduğu her karara yardımcı vermekten gurur duyacağız.’’ laflarıyla değerlendirdi.

"Renault’dan ÖTV indirim açıklaması konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Renault’dan ÖTV indirim açıklaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Renault’dan ÖTV indirim açıklaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları