yükleniyor...

Renault 2019’da 20. Kez Binek Otomobil Liderliğini Elde Etti

Renault, 2019 yılında 20. Kere binek otomobil pazar liderliğini yakaladı. Türkiye’nin en çok satılan ilk 3 model sıralamasındaki 2 model, Renault markasının OYAK Renault Fabrikaları’nda imal edilen modelleri Clio HB ve Megane Sedan olarak yer aldı.

Türkiye’nin emsalsiz binek arabada önder markası olan Renault, binek araba pazarında 60 bin 668 adet satış adedi ve yüzde 15,7 pazar payı ile 20. Kere binek araba pazar liderliği unvanını aldı. Renault, 2019 yılında toplam pazarda 64 bin 977 tane ve 13,altı pazar payı kaydetti.

2019 yılında Türkiye’nin en çok satılan ilk 3 modelinden 2’si Renault markasına ilişik. Türkiye’nin en çok tercih edilen modelleri listesinde Oyak Renault Fabrikaları’nda imal edilen Clio HB 2. Sırada, Megane Sedan ise üç. Sırada yer aldı.

Clio HB, 2019 yılında kaydettiği 24 bin 213 adet satış rakamı ile B HB segmentinin aleni ara lideri oldu. Clio HB, segmentinden almış olduğu yüzde 46 hisse ile en yakın rakibinden yaklaşık 4 kat (en yakın rakip satış adedi 6 bin 593 tane) çok satış rakamına imza attı. Megane Sedan, 22 bin 414 tane satış adedi ile C Sedan segmentinde 2. Sırada yer aldı.

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş “Otomotiv piyasası 2019 yılını, hükümetimizin sağlamış olduğu değişik teşviklerin pozitif katkısı ile senenin başındaki karamsar öngörülerden oldukca daha iyi bir sonuç ile bitirdi. Hem ÖTV desteği hem de hurda teşviği sayesinde desteklenen talep ve senenin sonucunda yerli üretim araçlara kamu bankaları tarafınca sağlanan finansman yardımıyla 2019 yılında pazarı, senenin başındaki tahminlerimizden oldukça daha iyi bir ölçüde kapatabildik. Bu sene 20. Kere elde ettiğimiz binek otomobil liderliği ile Türkiye’nin tartışmasız binek arabada lider markası olduğumuz bir defa daha tescillenmiş oldu. Diğer yandan Türkiye’nin en fazlaca satılan ilk 3 marka listesinde OYAK Renault Fabrikaları’nda imal edilen Clio HB ve Megane Sedan modellerimizin yer alması bizim için ayrı bir gurur vesilesi oldu. Clio HB’in 2019 senesinde elde ettiği satış rakamı ve segment liderliği ise, Şubat ayında müşterilerimizin beğenisine sunacağımız Yeni Clio’nun başarısı mevzusunda olumlu bir veri oldu. Sektör adına oldukça daha pozitif yönde bir beklenti ile girdiğimiz 2020 senesinde, Bursa’da OYAK Renault Fabrikaları’nda imal edilen Yeni Clio’nun ayrıca senenin ilk yarısında pazara sunacağımız Yeni Captur’Şöhret de markamıza ve satışlarımıza olumlu desteği olacağını öngörüyoruz.’’ dedi.

Yılın Nostalji TV Uygulaması ödülü

Renault MAİS, 2009 yılında yayında olduğu Kangoo reklam filmi serisiyle ODD Gladyatörler mükafaat töreninde “Yılın Nostalji TV Uygulaması” branşında ödüle layık görüldü. Kangoo’nun hem iş hem aile hayatında fonksiyonel kullanması ve teknolojik özelliklerine mizahi dille vurgu yapan reklam filmleri, yayınlandığı devirde pazar payı ve marka bilinirliği yönünde markaya büyük başarı getirmişti.

Renault 2019’da 20. Kez Binek Otomobil Liderliğini Elde Etti konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Renault 2019’da 20. Kez Binek Otomobil Liderliğini Elde Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları