Radore, Türkiye’deki prestijini yükseltti

Radore Veri Merkezi, bu yıl 21.’si düzenlenen Türkiye’nin en prestijli 500 bilişim şirketleri arasında sıralamasını yükseltti.

Radore, Türkiye’deki prestijini yükseltti

21.’si düzenlenen Bilişim 500 ödül töreni, STK Başkanları, kamu görevlileri ve basın mensuplarının katılımları ile gerçekleştirildi. Tören sonunda Türkiye’de bilişim sektöründe öncü sayılabilecek ilk 500 şirket paylaşıldı.

Radore Veri Merkezi ise bu ödül töreninde kendini geliştirerek, bir önceki törene göre; ciro bazlı sıralamada altı sıra ilerleyerek 235., Hizmet sağlayıcı alt kategorisinde üç sıra ilerleyerek 35., Bilgi Teknolojileri şirketlerinin yer aldığı sıralamada ise 3 sıra ilerleyerek 180. sırayı kazandı.Ayrıca Genel Müdür Sadi Abalı ise Türkiye bilişim sektörüne 35 yıl ve üzeri emek verenlere verilen ödülün de sahibi oldu.

Törende paylaşılan verilerde Türkiye’deki bilişim sektörünün yavaş yavaş geliştiğine bir kanıt. Türkiye’deki bilişim sektörünün büyüklüğü 117 milyar TL olarak tespit edilmiş. Bu yıl ki araştırmaya 72 yeni şirket daha eklenmiş. Araştırmaya göre 286 şirket yüzde 10’dan fazla büyüme göstermiş.

Bilişim sektöründe 35 yıl emek veren Radore Veri Merkezi’nin Genel Müdürü Sadi Abalı aldığı ödül ve Radore’nin gelişimi hakkında bir açıklama yaptı.

Araştırmada ortaya çıkan sonuçların sektöre yön verdiğini de belirten Abalı, “Bilişim sektörü giderek gelişiyor ve ülkemiz için çok daha önemli hale geliyor. Araştırma sonuçlarına bakıldığında, ülkemizde bu sektörde ciddi bir büyüme potansiyelinin olduğu sonucu ortaya çıkıyor. Radore Veri Merkezi olarak biz de Türkiye’nin kalkınması için gereken katma değerli bilişim hizmetlerinin gelişimine katkı sağlamak üzere çalışıyoruz. Sektörün nabzını tutan Bilişim 500 organizasyonunda 35 Yıl Emek Ödülü’ne layık görülmekten hem Radore hem de kendi adıma son derece gurur duyuyorum. Her yıl ilgilyle takip ettiğimiz bu değerli çalışmada emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum”

ifadelerini kullanan Abalı, aldığım ödülden dolayı çok gurur ve memniniyet duyuyorum dedi.

"Radore, Türkiye’deki prestijini yükseltti konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Radore, Türkiye’deki prestijini yükseltti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Radore, Türkiye’deki prestijini yükseltti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

technosfer

teknoloji haberleri

sorun şikayet

anakart sorunu

akıllı telefon sorunu

ürün inceleme

sorunu

sorunları
teknoloji haberleri 2019