yükleniyor...

Qualcomm Yeni Parmak İzi Sistemini Tanıttı!

Şangay’da düzenlenen 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan Qualcomm Technologies’in yeni gözdesi utlrasonik parmak izi algılama çözümü tanıtıldı.

Şangay’da düzenlenen 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan Qualcomm Technologies’in yeni gözdesi utlrasonik parmak izi algılama çözümü tanıtıldı.

Qualcomm tarafından üretilen yeni teknoloji sayesinde parmak izini okutmak artık çok daha kolay. Ekran üzerinden, camdan ve metalden parmak izini algılayan sistem ayrıca farklı yönlerden de parmak izini algılama imkanını sunuyor. Ayrıca sistemin kalp atışı ve kan akışı ölçümü gibi özellikleri de yer alıyor.

Şirketin ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Seshu Madhavapeddy “Qualcomm Fingerprint Sensors’u tanıtmak heyecan verici çünkü bu sayede daha pürüzsüz, son teknolojiye uygun, eşsiz mobil doğrulama deneyimleri ve gelişmiş güvenlik onayı desteklenebilecek. Böylece elektronik cihaz üreticileri ve operatörler yepyeni cihazlarda farklı deneyimler sunabilecek.” açıklamasını yaptı.

Ekran için geliştirilen parmak izi okuyucular yalnızca Qualcomm ürünü olan Snapdragon işlemcili mobil cihazlarda değil tek başına kullanımın mümkün olması şeklinde geliştirildi.

2018 yılında ilk ürünlerin piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ekran için geliştiriken yeni teknoloji parmak izi okuyucular 2017’nin son çeyreğinde üreticilere sunulacak. Apple’ın üreteceği iPhone modellerinde artık ön panelde fiziksel home tuşunun kaldırılacağı yönünde haberler oldukça yaygın durumda. Bu yüzden Apple ürünlerinde bu yeni teknolojinin hizmetlerinden yararlanmak biraz güç duruyor.

Qualcomm, yeni teknolojisini tanıtmak için VIVO XPlay 6 modelini yeniden düzenleyerek ekran ve metal yüzeyleri kullanarak parmak izi okuyucularını telefona yerleştirdi. Yayınlanan tanıtım videosunda su altında yapılan işlemde parmak izi okuyucusunun çalıştığı görülüyor.

Qualcomm Yeni Parmak İzi Sistemini Tanıttı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Qualcomm Yeni Parmak İzi Sistemini Tanıttı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla