yükleniyor...

Qualcomm, Snapdragon 845'i Tanıttı !

Qualcomm Summit etkinliğinde 2018’in en üst işlemcisi ve amiral gemilerinin güç kaynağı olacak olan Snapdragon 845 tanıtıldı. Detaylar haberimizde .

Snapdragon 845, halefi olan Snapdragon 835‘e göre özellikler ve getirdiği şeyler ile über farklılıklar yaratmıyor. Özelliklerin güncelleştirilmiş ve yükseltilmiş hali olarak söyleyebiliriz. Teknik detaylardan bahsedecek olursak Snapdragon 835 gibi 10 nm üretim teknolojisiyle üretilecek olan Snapdragon 845, Samsung tarafından üretilecek. Üretimin TSMC tarafından yapılacağı tahminleri yapılsa da Qualcomm’un tercihi Samsung oldu .

Diğer taraftan Samsung’un ortağına ilk nesil yani 10nm LPE üretim sürecini ayırdığı belirtiliyor. Daha verimli ikinci nesil 10nm LPP sürecinin neden tercih edilmediği merak konusu ancak Samsung’un Exynos 9810 için ayırmış olabileceği düşünülüyor.

 

Snapdragon 845‘de kullanılan X20 LTE modem, 150 Mbps hızında yükleme hızı sunarken, şebekeye bağlı olarak 1.2 GHz‘e kadar indirme hızı sunabiliyor.

LTE Advanced teknolojisine sahip dahili modemle gelen Snapdragon 845, Snapdragon 835’e göre daha yüksek indirme hızlarına, teorik olarak ulaşabiliyor. Snapdragon 835, 845’teki gibi 150 Mbps yükleme hızına sahipken, 1 Gbps’lik indirme hızı, yeni işlemcide 1.2 Gbps olarak karşımıza çıkıyor.

Henüz teknik anlamda bütün detaylar paylaşılmasa da Snapdragon 845‘in , Snapdragon 835 ile aynı işlemci mimarisine sahip olduğu söyleniyor fakat daha geliştirilmiş bir şekilde. Termal yönetimi ve tek çekirdek performansı özellikle arttırılan işlemcinin tüm detayları paylaşıldıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. 

Ayrıca unutmadan Xiaomi Ceo’su tarafından Xiaomi Mi7‘de bu işlemcinin kullanılacağı açıklandı. 

Technosfer’i takip etmeye devam edin..

Qualcomm, Snapdragon 845'i Tanıttı ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Qualcomm, Snapdragon 845'i Tanıttı ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla