Qualcomm Nesnelerin İnternetine Özel İşlemci

  • 28 Eylül 2016
  • 114 kez görüntülendi.
Qualcomm Nesnelerin İnternetine Özel İşlemci

Mobil işlemci alanında zirveyi temsil eden Qualcomm, orta segment telefonlarda nesnelerin interneti uygulamaları için güç biriminde destek verecek.

Dünya’da işlemci üreticileri arasında zirveyi temsil eden firmalardan biri olan Qualcomm mobil cihazlar için aktif bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Herhangi bir firmanın çıkardığı mobil cihazda en üst düzeyde performans sunmak amacıyla işlemcilerini sunan şirket orta segment telefonlar için nesnelerin interneti uygulamalarını destekleyecek iki yeni işlemci tanıttı.

Nesnelerin birbirleriyle koordineli bir şekilde çalıştığı ve geleceğin önemli teknoloji ürünü olacağı söylenen ioT yani nesnelerin interneti her geçen gün daha çok gelişiyor. Bu olgunun mobil platformlarda kullanılmasından dolayı oldukça geniş bir alana sahip olacak gibi duruyor.

Qualcomm Nesnelerin İnterneti İşlemcileri!

qualcomm

Geleceğin en önemli teknolojisi olacak nesnelerin interneti için Qualcomm tarafından iki adet işlemci geliştirildi. Snapdragon 600E ve Snapdragon 410E modelleri tanıtıldı. İşte karşınızda iki yeni işlemci ve özellikleri;

Snapdragon 600E

1.5GHz hızında çalışan 4 adet Qualcomm Krait 300 çekirdek
Adreno 320 grafik işlemcisi
Bluetooth 4.0/LE & 3.x ve GPS bağlantı destekleri
Genişletilebilir SATA, SD3.0, DDR hafızaları ve HDMI, LVDS, HSIC ve PCIe arayüzleri ile kullanım desteği

Snapdragon 410E

1.2GHz hızında çalışan 4 adet çekirdek
Adreno 306 grafik işlemcisi
Bluetooth 4.1/LE, 802.11 b/g/n ve GPS bağlantı destekleri
Akıllı ev eşyaları, dijital yön işaretleri, medikal donanım, endüstriyel otomasyon, dijital medya okuyucusu ve akıllı gözetleme gibi Nesnelerin İnterneti uygulama desteklemeleri

 Qualcomm’un geleceğin teknolojisine şimdiden yön vermek amacıyla çıkardığı iki yeni işlemci ileriki zamanlarda nasıl karşımıza çıkacak merakla bekliyoruz.
Berkay Eke / Technosfer
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ