SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
1793
664 0

Quadro Smart Glasses 3HD Akıllı Gözlük İnceleme

Quadro Smart Glasses 3HD Akıllı Gözlük İnceleme
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Merhaba sevgili technosfer.com okurları bugün sizin için Quadro firmasının yeni nesil giyilebilir ürünlerinden bir tanesi olan Smart Glasses 3HD akıllı gözlük incelemesini yapacağız.

Giyilebilir teknoloji ürünleri arasına gün geçmiyor ki bir yenisi eklenmesin. Google tarafından başlatılan akıllı gözlük isimindeki ürünlere Oculus Rift‘in arttırılmış gerçeklik ile farklı bir tat katmasının ardından bir çok marka akıllı gözlük isiminde kullanıcıya günlük hayatını kolaylaştıran ürünler sunmaya başlamıştı. Bir Türk firması olan Quadro Türkiye pazarındaki bu boşluğu uygun fiyatlı sunmuş olduğu akıllı gözlükler ile doldurmayı başarmış durumda.

Giyilebilir teknoloji ürünleri üzerinde yoğunlaşan Quadro’nun yeni çıkarmış olduğu akıllı gözlüğü aslında akıllı gözlükten daha çok Bluetooth teknolojine sahip bir kamera olarak da gösterilebilir. Ürünün kısaca teknik özelliklerine baktıktan sonra sizinle birlikte ürünü incelemeye başlayalım.

Teknik özellikler: 

 • Kayıt  Açısı: 142 Derece Geniş Açı Kamera
 • DV Kayıt Kalitesi: 1600*1200P
 • Video Formatı: MOV H264
 • Fotoğraf Çözünürlüğü : 4352*3264 (14M Pixel)
 • Kayıt Hızı: 30 fps
 • Bluetooth: Bluetooth 4.0
 • Wireless: 802.11b/g/n
 • Bellek: 32GB’a kadar MicroSD TF Kart Desteği
 • Kullanım Süresi: 4 Saat (Tam şarj ile)
 • Gözlük Rengi: Siyah
 • Cam Rengi: Polarized UV400 protection Siyah (Sarı, Mavi, Şeffaf, opsiyonlar)
 • Cam Değiştirme: Var
 • Kutu İçeriği: Taşıma Kutusu, Kullanım Kılavuzu, USB kablo, Şarj Cihazı, Temizleme Bezi

Quadro Smart Glasses 3HD karşımıza şık bir kutu ile çıkıyor. Kutunun üzerinde ürüne ait bilgilerin olduğu yazılar ve görseller bulunuyor. Kutunun tasarım olarak renkli bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kutu üzerinde bir çok renk ve ürün ile elde edilmiş görseller bulunuyor.

Ürünün kutusunu açtığımız zaman karşımıza yukarıda görmüş olduğunuz gibi dayanıklı bir yapıya sahip olduğu belli olan gözlük çantası çıkıyor. Dış yapı olarak beklenilenin üzerinde bir güvenlik sunan gözlük çantasının içerisinde gözlüğe ait olan bütün ekipmanları saklayabilecek kadar boşluk bulunuyor. Ürünün yanında gelen aksesuarların ürüne zarar vermemesi açısından her aksesuarın 3HD Akıllı Gözlük çantasının içerisinde yeri bile var.

 

Ürünü doğa sporlarını seven insanların kullanması durumunda eşsiz görüntüler ve çok büyük kolaylık sağlayacağını da söylemeden geçmeyelim. Sokakta yürürken, koşarken hem Mp3 hemde bir Bluetooth kulaklık olarak ürünü kullanma imkanınız var.

Ürünün yan kısımlarının da bulunan girişler sayesinde tüm kontrolleri yapabiliyorsunuz. Kafanıza taktığınızda sağ kısımda kalan kontrol tuşlarına basarak ürünün özelliklerini kontrol edebilirsiniz. Özellik tuşları Quadro’nun akıllı gözlüğünde video kayıt, ileri geri, bluetooth, başlat olarak konumlandırılmış.

 

3.5 mm standart kulaklık girişi bu üründe tek tarafta değil ürünün her iki tarafında da bulunuyor. Bu sayede ürünün kutusunun içerisinde gelen kısa tek taraflı kulaklıkları ürüne takarak fazla kablo yığını yaşamadan ürünü kullanabilirsiniz.

Ürünün üzerinde bulunan 142 derecelik geniş açılı bir lensli kamera, 30 FPS’de 1600×1200 piksel video kaydı yapabiliyor. Ayrıca video formatını 1920×1080 piksele ayarlamak da mümkün. Ancak bunun için biraz uğraş vermek gerekebiliyor.

Kamera ile çekmiş olduğunuz görselleri hem bilgisayarınıza SD Kart yardımı ile aktarabilir hemde ürünü bir bilgisayar kamerası olarak kullanabilirsiniz. Ürün üzerinde gelen kamera ile video dışında HD fotoğraf çekimleri yapmak da mümkün.

Ürünün üzerinde dahili bir hafızasının bulunmamasının yanında 32 GB’a kadar Micro SD kart destekliyor. 500 mAh bataryası ile ortalama 1.5 saat sizlere kamera ile HD çekim imkanı sunuyor. Çekim kalitesini denemek amacı ile bizler de ürünle bir kaç kısa video denemesi yaptık. Balık gözü olarak çekim yapan kameranın çekim kalitesi ise sizlere beklenilenin çok daha üzerinde bir performans sunuyor. Aksiyon kamerası almayı düşünün okurlarımızın bu ürünü de değerlendirmelerini isteriz.

Ürün üzerinden müzik dinlemek ve günlük hayatta kullanmak için ideal bir teknolojiye sahip olsa da maalesef gözlüklü bir insansanız ürünün camlarından ve çerçevesinden etkilenmeniz çok büyük bir ihtimal. Dereceli gözlük kullanan insanlar için tasarlanmamış durumda olan gözlük yan kısımlarındaki kalınlıkları ve kameranın yerini saymazsak tasarım olarak kötü sayılmaz.

Kimler Almalı?

Günlük yaşaması sırasında hem güneş gözlüğü hemde Mp3, yoğun telefon görüşmesi yapan insanlar ve her anını kayıt etmek isteyen insanlar için ideal bir ürün Quadro 3HD Akıllı gözlük.

 

 

Sonuç:

Quadro 3HD Akıllı gözlük, özellikleri ve uygun fiyatlı temin edilebilirliği ile diğer akıllı gözlüklerden çok hızlı ayrılır bir noktada. Akıllı gözlük kavramından biraz daha uzakta olmasının da bu diğer gözlüklerden ayrılmasında yararı var. Ürünün üzerinde bulunan özellikler ve aksesuarlar ile ürün günlük yaşamamın da her işlemi aynı anda yapmak isteyen insanlar için ideal durumda. Kutu içerisinden çıkan kulaklık çok çabuk sürede zarar görecekmiş gibi duruyor. Ayrıca ürünün batarya ömrü şuan için çok kısıtlı. Tasarımının gözlük kullanıcılarına uymaması dışında ürünün negatif bir yönü bulunmuyor. GoPro alternatifi ürünler arasına rahatlıkla eklenebilecek bir ürün Quadro’nun bu akıllı gözlüğü.

Quadro Smart Glasses 3HD Akıllı Gözlük İnceleme yazımızı okudunuz. Ürün ile ilgili merak ettiklerinizi bize yorum atarak iletebilirsiniz.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Quadro Smart Glasses 3HD Akıllı Gözlük İnceleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Quadro Smart Glasses 3HD Akıllı Gözlük İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Quadro Smart Glasses 3HD Akıllı Gözlük İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
MSI ve Monster Energy Yamaha MotoGP eSport, Nihai Performans ve Hatasız Kontrol için güçlerini birleştirdi.
MSI ve Monster Energy Yamaha MotoGP eSport, Nihai Performans ve Hatasız Kontrol için güçlerini birleştirdi.
2021 Satın alma Rehberi – En Uygun Ders Bilgisayarı
2021 Satın alma Rehberi – En Uygun Ders Bilgisayarı
TÜRKİYE’NİN SOSYAL MEDYA TİCARETİNİ DAHA DA BÜYÜTECEK
İŞ BİRLİĞİNDE HELOROBO VE FACEBOOK İMZASI
TÜRKİYE’NİN SOSYAL MEDYA TİCARETİNİ DAHA DA BÜYÜTECEK<br data-lazy-src=
Samsung Galaxy M32 5G tanıtıldı; işte Samsung’un yeni cihazı
Samsung Galaxy M32 5G tanıtıldı; işte Samsung’un yeni cihazı
Merak edilen Motorola Moto G50 5G tanıtıldı; işte cihaz hakkında merak edilenler
Merak edilen Motorola Moto G50 5G tanıtıldı; işte cihaz hakkında merak edilenler
Uygun fiyatlı BLU G91 Pro tanıtıldı; işte cihaz hakkında merak edilenler
Uygun fiyatlı BLU G91 Pro tanıtıldı; işte cihaz hakkında merak edilenler
Realme Narzo 50A hakkında bazı detaylar ortaya çıktı; işte merak edilenler
Realme Narzo 50A hakkında bazı detaylar ortaya çıktı; işte merak edilenler
Dünya devi Xiaomi yeni cihazı olan Redmi 10’u duyurdu
Dünya devi Xiaomi yeni cihazı olan Redmi 10’u duyurdu

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.