PTT ile HAVELSAN Arasında e-Dönüşüm İşbirliği

Türkiye’nin iki güzide kurumu Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) ile HAVELSAN, 26 Aralık 2018 tarihinde e-Dönüşüm uygulamaları ile ilgili bir ortaklık protokolü imzaladı.

PTT ile HAVELSAN Arasında e-Dönüşüm İşbirliği

İki kurum içinde e-Fatura ve e-Arşiv Fatura özel entegratörlük hizmetleri ile e-Defter uygulamasına ilişik usul ve esasları belirleyen protokole PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ile HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO’su Ahmet Hamdi Atalay imza attı. Söz mevzusu protokole gore, HAVELSAN’ın e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter benzer biçimde e-Dönüşüm uygulamaları PTT A.Ş. Tarafından sağlanacak.

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, protokol imza töreninde yapmış olduğu konuşmada Türkiye’nin iki millî kuruluşu arasındaki işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 178 senelik köklü bir geçmişi bulunan PTT A.Ş.’nin günümüzde geniş kapsamlı ürün ve hizmetler sunduğunu anlatım eden Genel Müdür Bozgeyik, bu çerçevede kurumlarla icra ettikleri işbirliklerine büyük ehemmiyet verdiklerini kaydetti. Elektronik hizmetler ve teknoloji başta olmak üzere HAVELSAN ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirten Kenan Bozgeyik, birlikte marka projeler geliştirilebileceğini söyledi.

HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO’su Ahmet Hamdi Atalay ise HAVELSAN’ın yazılım sahasında ulaştığı noktaya işaret etti. Teknolojiyi üretmenin yanı dizi ihraç etmenin de büyük ehemmiyet taşıdığını vurgulayan Genel Müdür Atalay, HAVELSAN’ın bu mevzuda da emek harcamalar yürüttüğünü ifade etti. PTT A.Ş. Ile yapacakları her türlü işbirliğinin kendileri açısından çok kıymetli olduğunu kaydeden Ahmet Hamdi Atalay, e-Dönüşüm uygulamaları ile ilgili protokolden de büyük memnuniyet duyduklarını söylemiş oldu.

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şenol’un da yer aldığı protokol imza töreninde iki kurum arasında teknoloji emek harcama grubu oluşturulması yönünde görüş birliğine varılırken, protokolün hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunuldu.

"PTT ile HAVELSAN Arasında e-Dönüşüm İşbirliği konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere PTT ile HAVELSAN Arasında e-Dönüşüm İşbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PTT ile HAVELSAN Arasında e-Dönüşüm İşbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları