Porsche Dizel Otomobile Son Veriyor

Dizel araç üretiminden vazgeçen ilk Alman şirketi olan Porsche yaptığı açıklamada artık bu teknolojinin kullanıldığı araçların üretilmeyeceği belirtildi.

Porsche Dizel Otomobile Son Veriyor

Spor araba denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Porsche dizel araç üretimine son vermeye hazırlanıyor. Dizel araç üretiminden vazgeçen ilk Alman şirketi olan Porsche yaptığı açıklamada artık bu teknolojinin kullanıldığı araçların üretilmeyeceği belirtildi.

Volkswagen ile patlak veren karbon emisyonlarında yaşanan hatanın ardından Alman otomobil şirketileri henüz dizel araçlar için bir adım atmamış olsa da Porsche bu olay karşısında duyarsız kalmadı ve dizel araç üretiminden vazgeçen ilk Alman otomobil markası oldu.

Porsche tarafından en son geçtiğimiz Şubat ayında bir dizel araç üretimi gerçekleşmişti. O zamandan beri dizel araçlara uzak duran Porsche markası bugün de dizel araçların üretimine tamamen son verdiğini açıkladı. Son dönemlerde araç satışlarında Hibrit araçların da satışlarının artması Porsche’un bu teknolojinin geride kaldığını düşünmesine yetti.

Dizel araç teknolojisine göre son dönemlerde oldukça yoğun ilgi gören hibrit araçların olması da Porsche için benzinli araçlara göre daha düşük maliyetli araç kullanımları için geliştirilebilir bir yöntem olarak görülüyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 2022 yılına kadar 6 milyar Euro’dan fazla yatırım yapılacağı belirtilerek, dizel motorlar yerine elektrikli ve hibrid motorların üzerinde durulacağı belirtildi.

"Porsche Dizel Otomobile Son Veriyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Porsche Dizel Otomobile Son Veriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Porsche Dizel Otomobile Son Veriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları