Porsche ve Volkswagen Arabalarda Apple Sistemi Kullanılabilir !

  • 19 Nisan 2015
  • 702 kez görüntülendi.
Porsche ve Volkswagen Arabalarda Apple Sistemi Kullanılabilir !

Apple’ın kendi Web Sayfasında paylaştığı haberlere göre efsanevi Alman araba şirketlerinden biri olan Porsche yakında Apple tarafından oluşturulan CarPlay akıllı araba sistemi ile tanışacak.

SONY DSC

Apple Ceo’su Tim Cook’un geçen yılki büyük otomobil üreticileriyle yaptığı toplantıdan sonra Porsche ekibi de böyle bir karar aldı ve CarPlay’ın 3. Parti Kullanıcılar desteğine kavuşup daha fazla geliştirilmesi Porsche’un bu kararı almasında etkili oldu tabiki. Son raporlara göre Mart’ın ortasında bu sistemi kullanması bekleniyordu fakat Volkswagen grubunun bünyesindeki tüm araba şirketlerine bu sistemi kullanma isteği nedeniyle ertelendi. Yani Bugatti, Lamborghini, Skoda, Audi, Seat ve Bentley gibi Volkswagen grubunda bulunan arabaların hepsine gelecek.

Eğer büyük firmalardan skor tabelasına bakarsak Araba sistemleri konusunda Apple’ın bu sektörde baya bir puan aldığını söyleyebiliriz ezeli rakipleri Microsoft ve Google’dan şuan önde oldukları kesin. Apple’ın ayrıca Alpine, Parrot ve Pioneer gibi araba sistemli şirketlerle anlaşıp bu konuda çok gelişmeyi umuyor. Haberler bu şekilde..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ