SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
1285
476 0

Pokemon GO İle İlgili Her Şey

Pokemon GO İle İlgili Her Şey
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Dünyayı kasıp kavuran oyun Pokemon GO ile ilgili her şey haberimizin detayında. Pokemon GO nasıl indirilir? Pokemon GO nasıl oynanır? Pokemon GO hangi ülkelerde oyun severlerle buluştu? Tüm bu soruların cevapları ve detayları haberimizde.

Dünya üzerinde büyük bir ilgi gören ve hevesle oynanan oyun Pokemon GO kısa bir sürede büyük bir kitleye yayıldı ve her geçen gün oyuncu sayısını kat kat arttırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir grafikte Pokemon GO oyunu Twitter kullanıcı sayısı kadar bir kullanıcıya ulaşması an meselesi gibi duruyor.

pokemon go

Nintendo ve Game Freak işbirliği ile hazırlanan 1996 yılında hayatımıza GameBoy ile giren Pokemon efsanesi Nintendo DS ve 3DS platformlarında aktif bir şekilde kullanılıyor. Mobil platformlar için de Niantic adlı şirketin geliştirdiği Pokemon GO oyunu bir efsaneye yeniden hayat verdi. Milyonlarca insanın sokağa çıkmasını sağlayan, insanları spora teşvik eden eden oyun ülkemizde henüz resmi olarak yayınlanmadı ancak kullanıcılar APK dosyalarını indirerek oyunu cihazlarına kurabilirler. Android için APK dosyaları bir sorun teşkil etmese de iOS işletim sistemi kullanan kişilerin bu yolla oyuna sahip olmaları biraz zor.

iOS işletim sistemi kullanan kişiler indirilen uygulamarı kayıt oldukları App Store kimliği ile indirdikleri için kayıt sırasında ülke seçeneğini Türkiye olarak yapan kişilerin bölge değişimi yapmaları gerekiyor. Ya da yeni bir App Store hesabı açarak bu oyunu indirebilirler.

Intel İşlemcili Cihazlar İçin Pokemon GO Çıktı

images

Pokemon GO arttırılmış gerçeklik ( AR ) teknolojisi ile geliştirilen bir oyun. Oyun içinde çizgi filmde de gördüğümüz karakterleri sokak sokak, park park dolanarak yakalamaya çalışıyoruz. Yakaladığımız bu karakterleri istersek geliştirebiliyoruz istersek de online bir arkdaşımız ile takas usulü karakter değiştirebiliyoruz.

Yolda yürürken Pokemon toplamak hem zor hem de dikkat gerektiren bir olay. Geçtiğimiz günlerde Pokemon avına çıkan bir çok kişinin ölüm haberlerini duyduk. Yolda yürürken yaptığımız ani durmalar ve hareketler çevremizdeki insanları da rahatsız edebilir. Bu sebepten ötürü kendimizi oyunun gidişatına kaptırmamamız gerekir.

images (1)

Oyun içinde haritanın çeşitli yerlerinde GYM adı verilen merkezler yer alıyor. Bu merkezleri ele geçirerek GYM lideri olamaya çalışıyorsunuz. Ele geçirdiğiniz GYM bölgelerine adeta bağımsız bir ülke bayrağı gibi kendinizde bulunan Pokemonları koymanız gerekir. GYM noktalarında yer almak için ilk önce belli bir şartı yerine getirmeniz gerekiyor. 5. seviyeye ulaşmadan GYM merkezi ele geçiremiyorsunuz.

Oyun genel hatlarıyla Pokemon yakalamak ve Poke Ball toplamak gibi ana maddelerden oluşuyor. Peki Pokemon nasıl yakalanır?

poketop

Oyunun sağ alt tarafında yer alan Nearby List adı verilen kısımdan çevrenizde bulunan karakterleri görebilirsiniz. Uzaklıklarını ise nesnelerin gölgeleri altında yer alan ayak izleri sayesinde tahmin edebilirsiniz. Eğer hiç ayak izi yoksa bu sizin çok yakın olduğunuzu 3 adet ayak izi varsa sizin bu noktaya uzak olduğunuzu ifade eder. Tabi bu uzaklığı oyun içerisinde GPS kullanarak oyun size gösteriyor. Yani oyun esnasında mutlaka GPS özelliğinizin açık konumda olması gerekiyor.

Bulduğunuz Pokemon karakterlerini Poke Top yardımıyla yakalayabilirsiniz. Ancak bu topların da belli bir sayıları var. Poke Topu ilk attığınız anda yakalamanız biraz zor olabilir. Çünkü yakalamak istediğiniz karakter size karşı zorluk çıkarabilir. Poke Top sayınızı korumak için ise haritada bulunan bazı bölgelere giderek bu bölgelere tıkladığınızda size Poke Top ve yumurta verebilir. Yumurtaları belli bir mesafe yol aldıktan sonra açmanız mümkün hale geliyor.

Pokemon GO hem zevkli hem de macera dolu bir oyun olduğu açık ve net bir şekilde oyuncuları tarafından görülüyor. Ülkemizde aktif olarak yüklenmesi için biraz daha beklememiz gerekiyor gibi duruyor. İlerleyen aylarda ise oyuna yeni güncellemelerin gelmesi ile birlikte çeşitli ilgi çekici özelliklerin de yer alması bekleniyor.

Berkay Eke / Technosfer

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Pokemon GO İle İlgili Her Şey konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Pokemon GO İle İlgili Her Şey ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Pokemon GO İle İlgili Her Şey ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
MSI ve Monster Energy Yamaha MotoGP eSport, Nihai Performans ve Hatasız Kontrol için güçlerini birleştirdi.
MSI ve Monster Energy Yamaha MotoGP eSport, Nihai Performans ve Hatasız Kontrol için güçlerini birleştirdi.
2021 Satın alma Rehberi – En Uygun Ders Bilgisayarı
2021 Satın alma Rehberi – En Uygun Ders Bilgisayarı
TÜRKİYE’NİN SOSYAL MEDYA TİCARETİNİ DAHA DA BÜYÜTECEK
İŞ BİRLİĞİNDE HELOROBO VE FACEBOOK İMZASI
TÜRKİYE’NİN SOSYAL MEDYA TİCARETİNİ DAHA DA BÜYÜTECEK<br data-lazy-src=
Samsung Galaxy M32 5G tanıtıldı; işte Samsung’un yeni cihazı
Samsung Galaxy M32 5G tanıtıldı; işte Samsung’un yeni cihazı
Merak edilen Motorola Moto G50 5G tanıtıldı; işte cihaz hakkında merak edilenler
Merak edilen Motorola Moto G50 5G tanıtıldı; işte cihaz hakkında merak edilenler
Uygun fiyatlı BLU G91 Pro tanıtıldı; işte cihaz hakkında merak edilenler
Uygun fiyatlı BLU G91 Pro tanıtıldı; işte cihaz hakkında merak edilenler
Realme Narzo 50A hakkında bazı detaylar ortaya çıktı; işte merak edilenler
Realme Narzo 50A hakkında bazı detaylar ortaya çıktı; işte merak edilenler
Dünya devi Xiaomi yeni cihazı olan Redmi 10’u duyurdu
Dünya devi Xiaomi yeni cihazı olan Redmi 10’u duyurdu

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.