yükleniyor...

Playstation'a Keyboard & Mouse Seti Geliyor!

PC oyuncularının nesillerdir süre gelen kontrolcü ile fps oynama sıkıntısı günümüzde de devam etmekte. Bir çoğu bu duruma alışıp controller ile fps oynamayı öğrenmiş olsa da oyuncuların bazıları hala konsolların klavye ve mouse desteklemeye başlamasını bekliyor. Yeni Playstation 4’ün çıkışından sonra en çok sorulan soru ise Playstation’a Keyboard & Mouse desteği gelip gelmeyeceğiydi. Sony bu konuyla ilgili bir duyuru ile bugün bizlere bu sorunun cevabını verdi.

horips4keyboardmouse610

 

Üzerinde PC‘de oyun oynarken kullandığımız tuşları bir nevi bir araya getiren bir çeşit sol el için tasarlanmış numpad tarzı tasarımıyla bizi karşılayan klavye, aslında bir klavye görünümünden bir hayli uzak ama iş görür gibi duruyor. WASD diye nitelendirebileceğimiz klasik oyun tuşlarımız burada ok tuşları halinde yer etmiş. Playstation‘a özel olan L3 ve X gibi tuşlar da bu cihazda yer alıyor.  PC oyuncularının yabancılık çekmeyeceği şekilde tuşlar konumlandırılmış. Altına da her mekanik klavye severin istediği şekilde bir led aydınlatma yerleştirilmiş.

horips4keyboardmouseinset

Mouse ise klavye kadar kendine özgü bir tasarımdan ziyade sıradan bir görünüme sahip. Oldukça işlevsel olacağı muhtemel ve tahminimce scroll’un altındaki + – tuşları dpi’ı ayarlıyor. Set tahmin edildiği üzere USB bağlantı ile çalışıyor ve hem PS3 hem de PS4‘te kullanılabiliyor. Amazon‘daki listelemesine göre Japonya’da 30 Kasım tarihinde 120 dolardan satışa çıkacak olan bu set için henüz bir Amerika çıkış tarihi paylaşılmadı. Ama hiç şüphe yok ki ilgi görecek olan bu ekipman için Avrupa ve Amerika fikirleri yoldadır. Bizim ülkemizde ise fiyatından kaynaklı olarak ne kadar ilgi görür orası meçhul.

Playstation'a Keyboard & Mouse Seti Geliyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Playstation'a Keyboard & Mouse Seti Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.