yükleniyor...

PlayStation 4 Satış Rekoru Kırıyor!

PlayStation 4 oyun konsolu bu yıl içinde sattığı ürünlerle yıl sonu hedefine çok önceden ulaşmayı başardı. Sony, PlayStation 4 başarı ile çok mutlu.

Teknoloji dünyasında önemli bir yere sahip olan oyun konsolları arasındaki rekabet de her yeni sürümde bir tık daha artıyor. Oyun konsolu kategorisinde her dönemde XBox One ile çekişme içinde PlayStation 4 yayınlanan verilere göre çok yüksek düzeyde satış miktarına sahip.

2016 yılının son çeyreğinde Sony tarafından yayınlanan resmi rakamlara göre 2016 yılının son üç ayında toplam 2.9 milyon tane PS4 satışı gerçekleştirilmiş. 2015 yılının son çeyreğine baktığımız zaman ise 2.3 milyon adet oyun konsolu satışı gerçekleştirmiş.2016 yılının genel toplamına baktığımız zaman bir yıl içerisinde toplamda 20 milyon adet PS4 satışı yapılırken 2015 yılında bu rakam 17.7 milyon olarak kayıtlara geçmiş. Her geçen yıl biraz daha fazla satmayı başaran Sony başarısını taçlandırmaya devam ediyor.

2016 yılının son 3 ayında gerçekleştirilen 2.9 milyon PS4 satışı ile birlikte dünya genelinde toplamda 60 milyon PS4 satışının yapıldığını duyuran Sony, geçtiğimiz yıl mart ayı içerisinde bu rakamın 57.1 milyon civarında olduğunu açıklamıştı. 60 milyon adet satış rakamı Sony tarafından 2017 yıl sonuna kadar gerçekleşmesi beklenen satış rakamı olarak düşünülüyordu. Ancak bu rakam yılın bitimine 8 ay kala çok erken bir zamanda gerçekleşti. Bu durum Sony için oldukça beklentileri karşılayan bir durum olarak gözüküyor. Satışların bu düzeyde gitmesi durumunda PS5 çıkışı öncesi Sony büyük bir rekora imza atmış olacak.

Sony’nin PS4 ile elde ettiği bir diğer başarı ise Sony’nin video oyun bölümü olan Game & Network kısmının yıllık %6.3’lük artık ile 14.7 milyar dolar bütçeye ulaşmış olması. Bu başarılar Sony’i mutlu etse de PS4’ün bir önceki versiyonu PS3 modelinin rekorunu geçmesi için biraz daha çaba sarf etmesi gerekecek.

PlayStation 4 Satış Rekoru Kırıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere PlayStation 4 Satış Rekoru Kırıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla