yükleniyor...

Piyasanın En Güvenli Android Cihazları Duyuruldu

Teknoloji devi Android geliştiricisi Google piyasanın en güvenli Android cihazları duyuruldu. Android işletim sistemli cihazlarda güvenlik güncellemelerini en iyi veren cihazlar belirlendi.

Günümüz teknoloji dünyasında yüzlerce akıllı telefon üreticisi bulunuyor. Bunların büyük bir kısmı iOS ve Android işletim sistemlerine sahip olan cihazlardır. Bu kadar büyük kitlesinin olması Android için bazen güvenlik açıkları oluşturabiliyor. Özellikle açık kaynak kodlu bir yapıya sahip olması diğer işletim sistemlerine göre daha sık açıklar oluyor.

en güvenli android cihazları

Hatta Google, Android işletim sisteminde bulunan bu açıklardan dolayı her ay yeni bir güvenlik güncellemesi yapacağını duyurmuştu. Bu güncellemeler sayesinde işletim sistemindeki güvenlik açıklarını biraz daha azaltmak istiyor. Google, kendisi tarafından yapılan bu güncellemelerin hangi marka ve modellerde en hızlı şekilde ulaştırıldığını açıkladı.

En Güvenli Android Cihazları Listesi

Google                                      Motorola                                            Oppo
Google Pixel                                Motorola Moto Z Droid                        Oppo A33W
Google Pixel XL
Nexus 6P
Nexus 6
Nexus 5X
Nexus 5

One Plus                                   Samsung                                            Bp
OnePlus 3                                     Samsung Galaxy S7                              Bp Aquarius M5

Vivo                                            Sony                                                     LG
Vivo V3 Max                                 Sony Xperia X Compact                      LG V20

Yukarıda verilen listede bir dönemin oldukça adı anılan firması Blackberry ve HTC gibi markaların yer almadığını görüyoruz. Ayrıca bazı Android One projesi adı altındaki cihazların da listede bulunmaması dikkat çekiyor. En güvenli cihazlar için yalnızca bunlardan ibaret olduklarını söylemek çok zor ancak en hızlı güncelleme alan cihazların bunlar olduğu söyleyelim.

 

Piyasanın En Güvenli Android Cihazları Duyuruldu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Piyasanın En Güvenli Android Cihazları Duyuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla