Periscope 1 Milyon Üye Sayısına Ulatı

  • 02 Mayıs 2015
  • 860 kez görüntülendi.
Periscope 1 Milyon Üye Sayısına Ulatı

Geçtiğimiz günlerde Twitter tarafından satın alınarak bünyesine dahil edilen Periscope , bildiğiniz üzere mobilden canlı yayın yapmamıza olanak sağlıyor. Periscope , çok tutulacağa benziyor ki , çok kısa bir süre zarfı içerisinde 1 milyon üye sayısına ulaşmış durumda. Periscope 1 milyon üye sayısına ulaştı ve umarız ki bu şekilde bu durum devam eder.

Sosyal medya , gün geçtikçe farklı seçenekler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Twitch , Meerkat gibi canlı yayın uygulamaları ile başlayan bu yeni akımı , Periscope hızlı bir şekilde sürdürüyor.Şu an sadece iOS platformuında bulunan Periscope , ilerleyen günlerde android platformu için de büyük bir ihtimalle yayınlanacak. iOS için olmasına rağmen periscope 1 milyon üye sayısına ulaştı Android için geldiğinde kim bilir durum ne olacak.

Periscope 1 milyon üye sayısına ulaştı!

Periscope 1 milyon üye sayısına ulaştı!

Twitter CEO‘su Dick Costolo, yaptığı açıklamada Periscope’nin rakiplerini çok geride bıraktığını vurguladı.Zira Meerkat , 7 hafta gibi bir sürede 700 bin kullanıcı barajını aşarken , bunu Periscope 10 günde tamamlayarak adeta rekora koştu.

Kullanıcıları bu canlı yayın uygulamalarına iten en büyük sebeplerden birisi online oyunlar.Lol gibi büyük ses getiren online oynanan oyunlarda insanlar canlı yayın bağlantıları ile kod dağıtımı yaparak kendi isimlerini rahatça duyurma fırsatı buluyorlar.

Periscope’nin bu hızlı çıkışı , Meerkat uygulamasının pazar payında azalmaya gitmesine neden oldu.Bunun yanı sıra Periscope’nin bu kadar çok ilgi görmesini , 300 milyondan fazla kullanıcıya sahip Twitter’ın bünyesinde bulunmasına bağlamak hiç te zor olmasa gerek…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Uğur dedi ki:

    vuhuuuuuuuuu

BİR YORUM YAZ