yükleniyor...

Performans Otomobilleri Şok Yaratıyor

Türkiye üzerinde bu sene itibari ile satışa sunulacak olan performans otomobilleri şok etkisi yaratıyor. Tüm otomobil üreticileri bu sene için yeni bir performans otomobili üretmiş durumda. Detayları da haberimizde…

İnsanlar için hız bazen bir tutku bazen bir ihtiyaç olabiliyor. Bunu bilen otomobil üreticileri ise her sene olduğundan daha fazla bir şekilde bu sene performans otomobillerine ağırlık vermiş durumda. Neredeyse tüm markaların modellerinin performans odaklı özel modelleri de tanıtılmış durumda. Sizler için bu yazımızda bu sene içerisinde satışa sunulan performans otomobillerinden bahsetmek istedik. 

Renault Clio RS 2018

Fransız otomobil üreticisi olan Renault’un hem fiyat olarak hemde performans olarak beklenileni en üst şekilde karşılayan HB sınıfı aracı Clio’nun RS modeli görenleri oldukça etkiliyor. Yeni Clio RS 2018 üzerinde yapılmış olan bir çok değişiklik bulunuyor. Yapılan değişikliklerden bazıları şu şekide; aracın ön tamponu farklı bir şekil almış ayrıca ön ve yan aydınlatmalar ve sis farları da yeni Clio RS’de çarpıcı bir hal almış. Çift egzoz çıkışına sahip olan aracın üzerinde 18 inçlik alüminyum jantlar standart olarak geliyor. 

İç tasarımında ise aracın spor mod olduğunu belli etmek üzere farklı dikiş renkleri ve hızlı internet bağlantısı kullanabilen multimedya sistemi bulunuyor. 6 ileri çift kavramaları EDC şansımıza sahip olan yeni Clio RS 2018 1.6 turbo dizel motor ile 120 beygir ve 147 kWgüç ve 260 nMtork üretebiliyor. 

Renault Clio RS 2018’in fiyatının ise Clio RS Sport – 30,990 dolar ile Clio RS Cup – 32,490 dolar şeklinde olması planlanıyor. 

 

Toyota Yaris GRMN

Toyota tarafından her zaman küçük ve sade bir otomobil olarak üretilmesine alışmış olduğumuz Yaris modelinin yeni spor versiyonu Yaris GRMN, 2018 yılı içerisinde performans severlerin beğenisine sunulacak ancak daha önceden internetten yapılan online satışta araç stokları 48 saat içerisinde tükendi. 

6 ileri manuel şanzıman kullanan Toyota’nın WRC’den etkilenerek üretmiş olduğu modeli Yaris GRMN, ,üzerinde bulunan 1.8 litrelik motoru kullanarak 212 HP güç ve 250  Nm tork üretebiliyor. Aynı zamanda araç WRC modeline göre 22 nm daha alçaltılmış durumda. Bu sayede 100 km/h 6.8 saniyede ulaşabiliyor. 

Toyota’nın sadece 400 adet  üretecek olduğu ve ön siparişi 48 saat içerisinde kapanan aracının Türkiye’de seri olarak üretilip üretilmeyeceği ise şuan için bir merak konusu. 

 

Performans Otomobilleri Şok Yaratıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Performans Otomobilleri Şok Yaratıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla