yükleniyor...

Pentagon Siber Saldırı Önlemlerine Bir Yenisini Ekliyor!

Dünyanın en iyi korunun yerlerinden bir tanesi olan Pentagon siber saldırı önlemlerine bir yenisini daha ekliyor. ABD Savunma Bakanlığı askeri bilgisayar ağlarına ileride yapılabilecek tüm saldırıları önlemek ve önceden tedbir almak için kendisine özel bir yazılım geliştiriyor. Söz konusu bu özel yazılım siteye gelen daha önceki trafiği süzecek ve bu trafik üzerinden gelen kişilerin daha önceki girişimlerini inceleyerek oluşturabilecekleri tehdit düzeylerine göre kişilere karşı önlemler alacak.

111207_darpa_cyber_ap_328

ABD Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Kevin McLaughlin Reuters yetkililerine yaptığı açıklamada, önümüzdeki yıllarda hackerların veri sistemine giriş tehdidine dayalı olarak sistemin kusurlarını tespit etmek ve illegal girişleri otomatik olarak engelleyecek bir sistem oluşturmak istediklerini duyurdu.

“Bu otomatik sistem, sızma girişimlerini tespit ederek herhangi bir zarar görmeden bu saldırıyı kesmeye ve durdurmaya çalışacak. Sistemin yapamayacağı işlemlere ise siber tepki ekibi mudahale edecek” şeklinde açıklamalarına devam etti. İlerleyen günlerin bizlere ne getireceğini bilmiyoruz ancak bu tip bir yazılımın olması siber saldırıları çok büyük bir oranda engelleyebilir diye düşünüyoruz.

 

Pentagon Siber Saldırı Önlemlerine Bir Yenisini Ekliyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Pentagon Siber Saldırı Önlemlerine Bir Yenisini Ekliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.