SONRAKİ
Realme Watch 2 Pro tanıtıldı; işte merak edilenler Realme Watch 2 Pro tanıtıldı; işte merak edilenler
ÖNCEKİ
Merakla beklenen Xiaomi Poco M3 Pro tanıtıldı; işte cihazın özellikleri Merakla beklenen Xiaomi Poco M3 Pro tanıtıldı; işte cihazın özellikleri
11769
4359 0

Pandemi Döneminde Zaman Geçirmek İçin 10 Farklı Telefon Uygulaması

Pandemi Döneminde Zaman Geçirmek İçin 10 Farklı Telefon Uygulaması
Yazar: Furkan YURDAKUL

20 Mayıs 2021

Covid-19 pandemisi, sokağa çıkma kısıtlamaları sebebiyle zamanın neredeyse tamamını evlerimizde geçirmemize neden oluyor.  İşe gitme zorunluluğu olmayan insanlar içinse evde kaliteli zaman geçirmek bir hayli önemli! Elbette ki evde yapılabilecek aktiviteler de oldukça sınırlı. Durum böyle olunca cep telefonlarımızla zaman geçirmek de kaçınılmaz olacaktır. Online ortamlarda da yeni bilgiler öğrenebileceğiniz, kimi zaman eğleneceğiniz kimi zamanlarda da kendinizi geliştirebileceğiniz platformlar var.  İşte, pandemi döneminde zaman geçirmek için 10 farklı telefon uygulaması…

1. Ablo: Yabancılarla İletişim Kurarak Yabancı Dil Öğren!


Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte dünya küreselleşmiştir. Artık uzaklar çok daha yakın. Geliştiricisi MassiveMedia olan Ablo uygulamasıyla dünyanın farklı yerlerindeki insanlarla tanışarak, onların dilinde sohbet edebilir ve böylece de yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. Özellikle de bir hayli boş zamanımızın olduğu pandemi döneminde böyle bir uygulama mükemmel bir seçenek olacaktır. Öyle ki Ablo uygulaması şimdiden kullanıcılarından 4.3 yıldız aldı. Bugüne dek 5.000.000+ kişi tarafından indirilen Ablo, bir sohbet platformudur. Yabancı bir ülkeden edindiğiniz arkadaş kendi dilinde konuşurken, onun yazdıklarını Türkçe olarak okuyabilir, kendi yazdıklarınızı da Türkçe olarak yazıp çevirerek karşı tarafa gönderebilirsiniz. Ayrıca uygulama görüntülü aramaları da canlı olarak çevirmektedir.

2. TED: İlham Veren İnsanlardan Ders Olacak Konuşmalar


TED, TED Conferences LLC tarafından geliştirilmiş bir uygulamadır. Toplamda 18 MB boyuta sahip olmasının yanı sıra, bugüne kadar 10.000.000+ kullanıcı tarafından indirildi. TED, eğitim kategorinde yer alan bir uygulamadır. Bir bakıma da konferansların Netflix’i olarak da tanımlanmaktadır. Kullanıcılarından 4,7 yıldız alan TED içerisinde geçmişten bugüne dek yapılmış tüm konferansları ve konuşmaları bulmak mümkündür. Ayrıca yabancı konuşmacılar için Türkçe alt yazı seçeneği de bulunuyor. Pandemi dönemini kaliteli geçirmek isteyenler için ilham veren kişilerin deste niteliğindeki konuşmaları eminiz ki sizlerin de hoşuna gidecek! Uygulama akıllı cihazlara indirildikten sonra, çevrimdışı izleme seçeneği de sunar. Aynı zamanda birbirinden farklı kategorilerde podcastlar de bulabilirsiniz.

3. Milyoner: Gerçeğinden Daha Zor Bilgi Yarışması


Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının mobile uyarlanmış ancak çok daha zor sorulardan oluşan versiyonu olan Milyoner, Submarine Apps tarafından geliştirilmiştir. Kullanıcılarından daha şimdiden 4,3 yıldız olan Milyoner uygulaması, 24 MB boyuta sahiptir ve bugüne dek 1.000.000+ kişi tarafından indirilmiştir. Bu uygulama pandemi döneminde en sevdiğiniz aktivitelerden biri olacaktır. Çünkü karşınıza çıkan soruları yanıtlarken hem çok zorlanacak hem kendinizi geliştirecek hem öğrenecek hem de çok eğleneceksiniz. Covid 19 sokağa çıkma kısıtlamaları boyunca genel kültürünü geliştirmek isteyenler, Google Play Store ya da App Store’den uygulamayı kolayca indirerek, hemen oynamaya başlayabilirler.

4. Ev Egzersizleri: Ekipmansız Isın, Sağlıklı Yaşa, Kilonu Koru


Pandemi döneminde insanlar son derece sağlıksız bir yaşam düzenini alışkanlık haline getirmiştir. Ev egzersizleriyle yasakların olduğu dönemlerde bile ekipmana gerek duymadan kolayca ısınacak, sağlıklı yaşamı alışkanlık haline getirecek ve böylece de kilonuzu koruyabileceksiniz. Ev egzersizleri uygulaması, Leap Fitness Group tarafından geliştirilmiştir. Kullanıcıların bugüne dek 4,8 yıldız almış, 16 mb boyutunda olan uygulama, gün içerisinde tüm ana kas gruplarının çalıştırılmasını olanaklı kılmaktadır. Uygulama içerisinde egzersizlerin günde sadece birkaç dakika yapılması dahi evde kas yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca kendinizi çok daha zinde hissedeceksiniz. Uygulamadaki egzersizlerin en önemli niteliği ise egzersizlerin tamamının kendi vücut ağırlığınız ile yapılıyor olmasıdır. Ancak spora başlamadan önce mutlaka ısınma ve gerinme hareketlerini yapmayı ihmal etmeyiniz.

5. Voscreen: Filmler, Müzik Klipleri ve Belgesellerle Yabancı Dil Öğren


Voscreen her yaş grubundaki insana hitap eden, kendinizi geliştirebileceğiniz uygulamalar arasında yer almaktadır. Geliştiricisi yine Voscreen olmakla birlikte, kullanıcılardan 4,5 yıldız almış, boyutu 4,9 MB olan Voscreen, geçmişten bugüne dek 1.000.000+ kişi tarafından indirilmiştir. Uygulamanın en önemli özelliği ise diğer yabancı dil öğreten programlara göre daha farklı bir teknik kullanıyor olmasıdır. Tamamen ücretsizdir. Çeşitli filmler, müzik klipleri, belgeseller ve de çizgi filmler uygulama içerisinde kısa videolar haline getirilmiştir. Bu videolar aracılığıyla İngilizce konuşan kişilerden farklı kelimelerin telaffuzunum duyarak, söz konusu yabancı dile aşina olmanız sağlanmaktadır. Boş zamanlarınız için çok kaliteli bir uygulamadır.

Words of Wonders

6. Words of Wonders: Yeni Kelimeler Öğrenerek Dünyanın Farklı Yerlerini Keşfet!


Words of Wonders, Fugo Games tarafından geliştirilmiş bir kelime bulmaca oyunu olarak biliniyor. Kullanıcılarından 4,6 yıldız alan uygulama, 127 mb boyutundadır ve toplamda 50.000.000+ kişi tarafından indirilmiş ve oynanmıştır. Oyun aslına bakıldığında kelime bulma aktivitesinden çok daha farklı niteliklere sahiptir. Words of Wonders’ın farklı bölümlerinde, dünyanın farklı bir yerine gidilmektedir. Ayrıca seyahat edilen bölgelerle alakalı da çok farklı bilgiler öğrenmeniz mümkün olacaktır. Bulamadığınız zorlu kelimeler içinse jokerler verilmektedir. Joker hakkı bittikten sonra yeni joker kullanmak içinse bir miktar ücret ödemek gerekmektedir. Ayrıca oyunda seviyeniz ilerledikçe de yeni jokerler kazanabilirsiniz.

Hızlı Beyin

7. Hızlı Beyin: Genel Kültür Bilgini Güçlendir


Hızlı beyin de tıpkı diğer uygulamalar gibi pandemi döneminde sizi eğlendirerek, keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak bir uygulamadır. Oyun, Andrei ve Aleksandr Krupiankou tarafından geliştirilmiştir. Kullanıcılarından 4,4 yıldız alan 7,7 mb boyuta sahip hızlı beyin, bugüne kadar 5.000.000+ kişi tarafından indirilmiştir. Uygulama içinde çeşitli beyin egzersizleri bulunur. Aslına bakıldığında bir tür zekâ oyunu olduğunu söylemek mümkündür. Hızlı Beyin hem çocuklar hem de yetişkinler için ideal bir seçim olacaktır. Uygulamayı indirip akıllı cihazlarınızda açtığınızda; matematiksel oyun, bulmaca, 2948 oyununun yanı sıra IQ testi, daha hızlı düşünmek için egzersizler, tepki hızını artırıcı nitelikteki oyunlar ve de tren konsantrasyonu bulunmaktadır.

8. Storytel: Sesli Kitap Dinle, Kendini Geliştir!


Storytel, Storytel Sweden AB tarafından geliştirilmiş, kullanıcılarından 4,2 yıldız alan ve toplamda 16 mb boyuta sahip faydalı bir uygulamadır. Kitap okumak hemen her yaştan insanın, kendisini geliştirmek için yapması gereken aktiviteler arasında yer almaktadır. Zamandan tasarruf etmek ve birçok romanın ya da eseri hikâye gibi dinlemek için Storyel ideal bir seçenektir. Uygulama içerisinde binlerce kitap vardır. Söz konusu kitaplar kimi zaman ünlüler tarafından seslendirilirken, kimi zaman da profesyonel seslendirmenler tarafından seslendirilmiştir. Storytel uygulaması üzerinden sınırsız kitap dinlemek ve indirebilmek için Spotify ya da Netflix abonesi olmanız gerekmektedir.

9. Dualingo: İstediğin Yabancı Dili Öğren!


Dualingo, birbirinden farklı yabancı dilleri öğrenmenize olanak sağlayan ve özellikle de gençler arasında oldukça popüler olmuş bir uygulamadır.  Kullanıcılardan 4,7 yıldız almış olan Dualingo, yalnızda 12 mb boyutundadır.  Uygulama kapsamında İngilizce dilinin yanı sıra, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Korece ve diğer birçok dilin planlamış derslerini bulacaksınız. Dersleri düzenli takip ederek, yabancı dil seviyenizi başarılı bir şekilde ilerletebilirsiniz. Dualingo son derece basit bir ara yüze sahiptir. Uygulamayı indirip cep telefonlarında açtıktan hemen sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Dualiongo’nun geniş kelime haznesine sahiptir. Pandemi sürecinde kendinizi geliştirmek istiyorsanız, Dualingo sizler için en iyi seçenekler arasında olacaktır.

10. Busuu: 12 Farklı Dil Öğren!


Busuu pandemi döneminde kişisel gelişiminize katkı sağlayarak, farklı diller konusunda sizlere güzel bilgiler verecek olan bir uygulamadır. Kullanıcılarından 2,5 yıldız almıştır ve 16 mb gibi küçük bir alanı kapsar. Öyle ki Busuu ile günde yalnızda 10 dakikalık pratik yaparak, uygulama kapsamında yer alan 12 dilden herhangi birini öğrenebilirsiniz. Busuu ile öğrenebileceğin diller şunlardır; Almanca, İspanyolca, Japonca, Rusça, Çince, Türkçe, Lehçe, Fransızca, Portekizce, İngilizce, Arapça ve İtalyanca ’dır. Busuu uygulamanın kullanıcılarına sunduğu en önemli avantaj ise söz konusu dillerin turistik ya da iş amacıyla da kullanımına uygun bir öğretim programı sunuyor olmasıdır. Eminiz ki sizler de çok seveceksiniz.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Pandemi Döneminde Zaman Geçirmek İçin 10 Farklı Telefon Uygulaması konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Pandemi Döneminde Zaman Geçirmek İçin 10 Farklı Telefon Uygulaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Pandemi Döneminde Zaman Geçirmek İçin 10 Farklı Telefon Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL Hakkında:

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.