yükleniyor...

PancakeBot İle Üç Boyutlu Krep Dönemi Başlıyor

Dünya üzerinde krep yapmak için önemli teknolojiler yoktur ama herkes krep yemeyi çok seviyor. İşte bu haberimizde üç boyutlu krep yapabilecek bir cihazdan bahsettik.

Dünya üzerinde yemek yemeyen insan yoktur. Gelişen teknolojiler ile birlikte artık insanların sürekli olarak kullanmaya başlayacaklarını düşündüğümüz üç boyutlu yazıcılar (3D) farklı amaçlarla kullanılmaya başladı. Yemek sektörüne giriş yapan üç boyutlu yazıcılar ile artık istediğiniz şekilde krep yapabileceksiniz. Türk mutfağında çok fazla yeri olmasa da sıklıkla yenilen hamur işi bir gıda olan kreplerle yapılan bir çok sanat eserini sanal dünyada görebiliyoruz. Tavanın üzerinde mutfak sanatçıları tarafından yapılan bir birinden güzel kreplerden esinlenmiş olan PancakeBot isimli firmanın yapımcıları bunu evlere uyarlamayı denemiş gibi gözüküyor.

Alt kısımında bulunan özel yapışmayı önleyen tavası ve üst kısımında bulunan üç boyutlu yazıcısı yardımı ile kendi web sitesinde paylaşılmış olan ücretsiz krepleri yazdırabilirsiniz. Kendi tasarımlarınızı da üç boyutlu olarak çok kısa sürede yazdırma imkanınız PancakeBot üzerinde bulunuyor, yazılımını kurmuş olduğunuz bilgisayar üzerinden sadece mause hareketleriniz ile sizlerde istediğiniz şekillerde krepler yapabileceksiniz. Bu şekilde yapılan kreplerin yerini yakın zamanda ne alır bilemiyoruz ama üç boyutlu yazıcıların çok hızlı geliştiğini söyleyebiliriz.

ÜÇ BOYUTLU KREP İÇİN ÇOK BOYUTLU FİYAT

Yeni bir teknoloji olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan ve seri üretimine başlanılması düşünülen PancakeBot’un şuanda satış fiyatı elleri yakacak gibi duruyor. 249$ değerinde bir fiyat etiketi bulunan sistemin kısa süre içerisinde ucuzlaması ise ön görüler arasında bulunmuyor. Sizde eğer kendinize ve sevdiklerinize PancakeBot ile şekilli krepler yapmak isterseniz bunun için biraz beklemeniz gerekecek çünkü cihaz şuanda ülkemize giriş yapmadı.

PancakeBot İle Üç Boyutlu Krep Dönemi Başlıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere PancakeBot İle Üç Boyutlu Krep Dönemi Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla