Oyun Geliştirme Maratonu İzmir’e geliyor

13.12.2018
A+
A-

Netmarble Türkiye tarafından düzenlenen tahsil oyunu geliştirme maratonu, 20-21 Aralık 2018 tarihleri içinde İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi DEPARK bünyesindeki BAMBU Oyun Hızlandırma ve Ön Kuluçka Merkezi’nde yapılacak.

Oyun Geliştirme Maratonu İzmir’e geliyor

İzmir’deki bütün amatör ve profesyonel oyun geliştiricileri 24 saatlik bir oyun yaratma maratonuna katılabilecek. Etkinlikte başarıyla tamamlanan planlar 90 bin TL ödüllü KOD Ödülleri Yarışması’na ön elemeye girmeden katılım adalet kazanacak.

Geliştirici takımlar katılacak

Amatör ve ustalaşmış oyun geliştiricilerin, 24 saat içinde ekiplerini kurup kendi oyunlarını kodlayacağı bir maratonu yaşayacağı etkinlikte, ekipler en iyi eğitim oyununu geliştirmek için savaşım edecek. Tamamlanan anlamlı oyunlar, Türkiye Bilişim Vakfı tarafınca düzenlenen matematik ve fen bilimleri alanlarındaki öğrenim oyunlarının ödüllendirileceği, 90 bin TL ödüllü KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması’na ön elemeye girmeden katılma hakkı kazanacak.

KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması; ilkokul, ortaokul ve İdadi öğrenim düzeylerinde, dijital oyunların eğitimde kullanılabilirliğini ve katkısını vurgulamak, bu alanda fikir üreten, dijital oyun geliştiren ve adaptasyon icra eden şahıs ve kurumların çalışmalarına kuvvet katmak ve yetişmekte olan kuşakları özendirmek amacıyla düzenleniyor.

20-21 Aralık 2018 tarihleri arasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi DEPARK bünyesindeki BAMBU Oyun Hızlandırma ve Ön Kuluçka Merkezi’nde düzenlenecek Oyun Geliştirme Maratonu’na müracaat için: https://bambu.Depark.Com

Mersin’den sonra İzmir

“Eğitim Oyunları” ana temasıyla düzenlenecek Oyun Geliştirme Maratonu etkinliğinin ilki Mersin Üniversitesi içindeki Genç Girişimci Merkezi’nde düzenlendi. Oyun geliştirme maratonunun ikinci adresi ise Dokuz Eylül Üniversitesi oldu. Maraton ziyaretlerinin 2019 yılında da farklı illerdeki üniversitelerde düzenlenmesi umut ediliyor. KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması ile ilgili daha fazla bilgiye ise FACEBOOK adresinden ulaşabilirsiniz. KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması’yla alakalı detaylı malumat için: www.Kododulleri.Com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

"Oyun Geliştirme Maratonu İzmir’e geliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Oyun Geliştirme Maratonu İzmir’e geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyun Geliştirme Maratonu İzmir’e geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları