yükleniyor...

Otonom Yolcu Drone'u EHang's Geliyor!

İnsanları yıllardır endişelendiren, çizgi filmlerden filmlere konu olan uçan araçlar hızla geliştirilmeye devam ediyor. Acaba dünyayı robotlar yönetebilir mi sorusunun cevabına ise hızla yaklaşıyoruz. Çinli firma EHang’s, 184 modelli otonom taksisi ile insanları taşımayı amaçlıyor.

Son yirmi yıl içerisinde farklı ülkelerden farklı uçan araba haberleri görmeye başladık. Bunlar arasında kendisini bir F35 sanıp dikey kalkıp inmeye çalışanda vardı, bir piste ihtiyaç duyanda. Çinli bir firma tarafından geliştirilen yeni nesil otonom hava aracı ile birlikte artık yolculuklarınızı hem uçarak hemde yorulmadan yapabileceksiniz. 

Çinli firma Ehang’s için yeni çıkarmış olduğu modeli ile birlikte artık bir hayal olmaktan otonom uçan araçlar çıkıyor. Alışılmış durumdaki araçların yerini alacak olan otonom araçların ne kadar fiyat ve ne kadar kısa sürede hayatımıza gireceği ise şuan için net olarak belli değil. 

UÇMAK İÇİN PİLOT OLMAYA GEREK YOK

Yeni Ehang’s 184 dev bir quadcopter’a benziyor, bu cihaza bindiğiniz zaman uçurmanız için yapmanız gereken üstelik hiç bir şey yok. Sadece yapmanız gereken şey gideceğiniz yeri belirtmek ve arkanıza yaslanıp gideceğiniz yere sizi götürmesini beklemek. 

EHang CEO’su Huazhi Hu, son olarak, yolcusu uçağına ne kadar inancın olduğunu göstermek için, yukarıdaki videoda gösterilen bir deneme uçuşu için prototip cihazın içerisine girdi.

İKİ KİŞİ RAHATLIKLA UÇABİLİYOR!

Guangzhou merkezli şirket, şuana kadar 1.000 test uçuşu gerçekleştirdiğini bu uçuşların bazılarının 984 feet (300 metrelik) dikey tırmanıştan oluştuğunu ve 507 lbr (230 kg) kadar yük taşıma kapasitesine sahip olduğunu açıkladı.

Otonom Yolcu Drone'u EHang's Geliyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Otonom Yolcu Drone'u EHang's Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla