yükleniyor...

Opera İnternet Tarayıcı Yeniden Doğuyor!

Oldukça geniş bir kullanıcı kitlesi olan web tarayıcısı Opera yeniden doğuş projesiyle birlikte web tarayıcısının yenileneceğini duyurdu.

Microsoft Edge, Yandex, Chrome, Mozilla gibi ünlü internet tarayıcılarının yanında yer alan Opera internet tarayıcısı rakiplerine göre geride kalmasına rağmen pes etmiyor. Geçtiğimiz günlerde söz konusu tarayıcı Opera Neon isimli deneysel bir tarayıcı projesini yayınlamış ve genel olarak geliştirildiğinde iyi bir internet tarayıcısı olacağı yönünde izlenimler bırakmıştı.

Bu projesinin yanında kendilerine ait saf Opera tarayıcısının da yenilenmesi adına Reborn yani Yeniden Doğuş adı verilen proje yayınlandı. Bu proje sayesinde sahip olduğu tarayıcı fonksiyonlarını koruyabilecek. Ayrıca sabit kontrol menüsü ve hızlı erişim gibi özellikleriyle yeni nesil bir internet tarayıcısı olma yolunda ilerleyecek.

Ayrıca Facebook Messenger hizmetini kullananlar için tarayıcıdan iyi bir haber var. Tarayıcı menüsündeki Messenger simgesine tıkladığınızda  minik bir pencere sayesinde yeni sekmeye ihtiyaç olmadan açabiliyorsunuz. Bunun yanında bazı servislere hızlı bir şekilde erişim imkanına sahip oluyorsunuz.

Bu saydığımız özellikler şimdilik internet tarayıcısının yalnızca geliştirici sürümünde yer alıyor. Ancak çok yakın zamanda yeni bir güncelleme ile bu özelliklerin tarayıcının kendi uygulamasına da geleceği planlanıyor.

Opera İnternet Tarayıcı Yeniden Doğuyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Opera İnternet Tarayıcı Yeniden Doğuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla