yükleniyor...

Opera Bulut Ağı Hacklendi!

Arama motoru Opera’nın bulut uygulaması Opera Cloud hacklendi. Geçtiğimiz saatlerde de bu hacklenme doğrulandı. Eğer ki bu uygulamada bir hesabınız varsa şifreniz ve diğer bilgileriniz saldırıda ele geçirilmiş olabilir.

Opera tarafından  yapılan açıklamada ise bu saldırının en erken zamanda engellendiği ancak yine bazı kişilerin kullanıcı adı, şifre ve hesap bilgilerinin ele geçirilmiş olabileceği ifade edildi. Bunun yanında kullanıcıların mail adreslerine konuyla ilgili bir mail atarak şifrelerini değiştirmeleri konusunda uyarıda bulundu. Tahmin edilen bir ihtimal ise yalnızca hesap doğrulama şifrelerinin çalınmış olabileceği. Ancak bu yine de sadece bir ihtimal.

Peki kullanıcılar bu durumda ne yapacak?

Opera geçtiğimiz ay yayınladığı bir yazıda bu konuya değinmiş ve kullanıcılarının 0.5%’inin hesap eşitleme hizmeti kullanmadığını ifade etmişti. Ancak bu rakam 1.7 milyon kişiye tekabül ediyor ve işin büyüklüğünü ortaya çıkarıyor. Sizinde bir hesabınız var ve şifrenizi yenilemek istiyorsanız buraya tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Utku Can Barut – Technosfer

Opera Bulut Ağı Hacklendi! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Opera Bulut Ağı Hacklendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Shameless Izle Nöbetçi Eczaneler Kütahya Nöbetçi Eczaneler Zonguldak Nöbetçi Eczaneler Abdül Ne Demek sosyal medya faydaları rakı fiyatları marla makaron filtre fiyatları nabızdan hamilelik testi 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor