yükleniyor...

Ödüllü Zeka Yarışması OYUN 2016 Başlıyor

Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen kazanana 24.000 Türk lirası ödülü olan Türkiye 21. Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2016 başladı.

Yarışmanın kapsamında düşünme, mantık yürütme ve problem çözme gibi yetilerin geliştirilmesi ve kullanılması amacıyla gerçekleştirilen Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen OYUN 2016 5 Ekim’den itibaren başladı.

Yaş ve eğitim düzeyi sınırının olmadığı yarışma kapsamında kazanan kişiye 24.000 Türk lirası ödül verilecek. Yarışma ODTÜ, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından da destekleniyor. oyun.tzv.org.tr interbet sitesi üzerinden online bir şekilde başlayan yarışma 12 Ekim tarihinde son bulacak.

Soruların Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halcı tarafından hazrılandığı yarışmada iki aşamada gerçekleştirilen sınavların ardından 24 Aralık 2016 tarihinde bir final sınavı yapılacak ve 24.000 TL’lik sahibini o gün bulacak.

Dilerseniz eleme sınavı için elde edilen bazı örnek soruları inceleyebilirsiniz.

oyun 2016

Berkay Eke / Technosfer

Ödüllü Zeka Yarışması OYUN 2016 Başlıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Ödüllü Zeka Yarışması OYUN 2016 Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Sportboss Zonguldak Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler subdomain mi klasör mü gta 6 sistem gereksinimleri marla makaron filtre fiyatları Market Fiyatları nabızdan hamilelik testi 52 hafta kaç ay