yükleniyor...

Nougat İçindeki Gizli Özellik

Android’in her çıkan sürümünde karşımıza çıkan “Easter egg” adı verilen gizli uygulama Android Nougat içinde de yer alıyor.

Android platformu üzerinde Android 2.3 Gingerbead sürümünden beri süregelen Android sürüm isimlerinin içlerinde yer alan çeşitli gizli özellikler önümüzdeki günlerde çıkması beklenen Android’in yeni versiyonu Android N’de de karşımıza çıktı.

Android sürümlerinde yer alan gizli özellik yurtdışında bilinen adıyla “Easter egg” denen cihazın sürüm adı altında yer alan kısma tıkladığımızda sembolüyle birlikte karşımıza çıkan çeşitli özellikler bu yeni sürümde de mevcut.

Bilindiği üzere Andoid 6.0.1 Marshmallow ile gelen gizli özellik Flappy Bird tadında bir oyundu. Oyunun karakteri olan bir marshmallow ekrana dokunduğunuz zaman havalanıyor ve bu sayede önüne gelen uçlarında marshmallowlar bulunan kapılardan geçmenizle birlikte puan kazandığınız bir oyun özelliği yer almıştı.

Dün itibari ile yayınlanan en yeni Developer Preview 5 sürümünde kullanıcı karşısına çıkan bu gizli özellik Marshmallow’daki Flappy Bird benzeri oyundan biraz farklılık gösteriyor.

Yeni sürümde yer alacak olan gizli özelliğe ulaşmak için Ayarlar > Cihaz  Hakkında > Android Sürümü seçeneklerini izleyerek karşınıza çıkan Android versiyonuna ait olan simgeye tıkladığınızda karşınıza çıkan N görseline uzun bir süre basmanız gerekiyor. N simgesine bastıktan sonra ekranda bir kedi kafası beliriyor.

android-n-dp5-easter-egg-5

Yaptığınız bu işlemler ardından ayarlar bölümüne dahil olan “??? Android Easter Egg” seçeneği üzerinden Android N’in gizli oyunlarına ulaşma şansını yakalıyorsunuz. Ayrıca bu logo hızlı ayarlar menüsüne de eklenmiş oluyor.

??? Android Easter Egg logosuna tıkladığınız zaman karşınıza 4 adet oyun içeriği bulunan bir kutu çıkıyor. Neko Atsume adı verilen kedi ile sizi kendisine hayran bırakacak bir Android dünyası bekliyor.

android oyunları

Berkay Eke / Technosfer

Nougat İçindeki Gizli Özellik konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Nougat İçindeki Gizli Özellik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla