yükleniyor...

Note 5 Çift Sim Kart ve MicroSD ile Geliyor !

Bilindiği üzere Samsung’un 13 Ağustos’ta tanıtacağı Galaxy Note 5‘te microSD kart desteği bulunmadığı daha önceden söylenmişti. Çift sim kartlı bir Note 5 modelinin piyasaya çıkacağının söylenmesinin ardından gelen yeni bilgilere göre bu model de microSD kart girişine de yer verilecek.

Note 5 Çift Sim Kart

Note 5 Çift Sim Kart

 

Note 5 Çift Sim Kart ile ilgili gelen bilgilerde microSD kart desteğinin olmayacak olması birçok kişi tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Samsung gelen bi tepkileri dikkate almış olacak ki gelen haberlere göre , çıkaracağı çift sim kartlı Note 5 modelinde microSD kart bölümüne de yer verecek. Ancak şöyle bir sorun var ki 2. sim kart yuvası ve microSD kart yuvası aynı bölge. Yani 2 sim kullanan kişiler cihazına hafıza kartı takamayacak.

 

Samsung’un Note 5 Çift Sim Kart ile neyi amaçladığını henüz anlamış değiliz. Bu hamlesinin yanında çift sim kartlı model yalnızca Samsung’un istediği bölgelerde satılacak. Yani isteyen kişinin cihaz ülkesinde yoksa mecburen yurtdışından almak zorunda kalacak.

Note 5 Çift Sim Kart ve MicroSD ile Geliyor ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Note 5 Çift Sim Kart ve MicroSD ile Geliyor ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.