yükleniyor...

Nokia 9 Tasarımı Sızdırıldı!

Nokia 8’in satışa çıkarılmasından kısa bir süre sonra Nokia 9’a ait tasarım görüntüleri ortaya çıktı. Detaylar haberimizde…

Finlandiyalı teknoloji firması Nokia, geçtiğimiz günlerde satışa çıkardığı Nokia 8 modelinin ardından serinin bir sonraki telefonu olacak cihaz Nokia 9 hakkında tasarım detayları sızdırıldı.

Nokia 8’in satışa çıkmasının ardından Nokia 9 ile ilgili bir süredir dedikodular dolanmakta. HMD tarafından önümüzdeki yıl içerisinde Nokia 2, 7 ve 9 modellerinin tanıtılması bekleniyor.

nokia 9 tasarimi sizdirildi

Görüntüleri sızdırılan Nokia 9 cihazının videosuna bakıldığı zaman bir çok akıllı telefonda olduğu gibi 3.5mm’lik kulaklık girişi bulunmaması dikkat çekiyor. Ayrıca cihazın USB Type-C girişi bulunması da ayrı bir ayrıntı.

Cihazın arka panelinde çift kamera ve parmak izi sensörü yer alıyor. Ayrıca arka panelin cam panel olma ihtimali de yayınlanan görsellerden dolayı yüksek ihtimal.

Nokia’nın yeni akıllı telefonunun 5.5 inç büyüklüğündeki Quad HD çözünürlüğe sahip ekranı bulunmakta.

Cihazın donanımsal özellikleri konusunda bilgiler şu an için mevcut değil. Ancak cihazın yazılımsal anlamda Android Oreo versiyonu ile çıkması bekleniyor.

Nokia 9 Tasarımı Sızdırıldı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Nokia 9 Tasarımı Sızdırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.