SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
5775
2139 0

Nokia 8 Almamak İçin İşte Nedenler!

Nokia 8 Almamak İçin İşte Nedenler!
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Nokia’nın yeniden sahalara dönüşünden sonra çıkarmış olduğu yeni modeli Nokia 8’i neden tercih etmek istemeyebilirsiniz sizin için yazdık.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi konumundayken yanlış stratejiler sonucunda dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft’a satılan Nokia, geçtiğimiz sene içerisinde yeniden Nokia isimiyle piyasadaki yerini almaya başlamıştı. Önceki yapmış olduğu hataların önüne geçerek teknolojinin gelişimine ayak uydurmayı başaran Nokia yeni çıkarmış olduğu Nokia 8 modeli ile gönülleri fet etmeyi deniyor.

Yıllar önce kendi işletim sistemi olan Symbian OS’da inat eden Nokia, Android’in karşısında duramamıştı. Google tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu işletim sistemi Android artık yeni Nokia’larda işletim sistemi olarak kullanılıyor. Peki ya yazımızın başlığından da anlayabileceğiniz gibi Nokia 8’i neden tercih etmemelisiniz?

EKRAN GÖVDE ORANI RAKİPLERİ İLE YARIŞABİLECEK Mİ?

Nokia’nın yeni akıllı telefonu Nokia 8 kendi içerisinde Qualcomm tarafından geliştirilen ve bu yıl içerisinde birçok amiral cihazda kullanılan Snapdragon 835 işlemciyi kullanıyor. İşlemci olarak güçlü bir durumda olan yeni Nokia 8’in ekran gövde oranının yeterli olduğunu söylemek ise pek doğru olmaz. Nokia 8’in ekran gövde oranı 69.35 % olarak hesaplanmış durumda ancak piyadaki en büyük rakibi olan ve Türkiye pazarında satışta bulunan Samsung’un Galaxy ailesinin en yeni modeli Galaxy S8 fiyat olarak neredeyse Nokia 8 ile aynı ve ekran gövde oranı 84.2 %, bu da demek oluyor ki Samsung Galaxy S8 kasa olarak Nokia 8 ile aynı olmasına rağmen Nokia 8’den 0.3 inç daha büyük bir ekrana sahip.

DİKKAT SU VE TOZ GEÇİREBİLİR

Günlük hayatımızda yağmur, kar veya tozlu ortamlara maruz kalabiliyoruz. Nokia’nın yeni akıllı telefonu piyasada bu sene amiral gemi olarak bulunan cihazların büyük bir çoğunluğunun aksine sıvıya ve toza dayanamıyor. Nokia 8 kullanıcısı olacaksanız eğer su ve toza dayanıklılık konusunda biraz sıkıntı çekmeniz mümkün diyebiliriz. Eğer her şartta telefonunuzu kullanmak istiyorsanız Nokia 8’de üzülerek söylüyoruz ki IP68 sertifikası bulunmuyor.

AZ IŞIKTA FOTOĞRAF ÇEKMEYİ UNUTUN

Nokia dünyanın en büyük mercek üreticilerinden birisi olan Zeiss ile bir protokol imzalayarak yeni akıllı telefonu ve aynı zamanda amiral gemisi olan Nokia 8 için özel bir lens ürettirdi. Nokia’nın yeni akıllı telefonu düşük ışıkta pek istenilen perfermansı veremiyor diyebiliriz. Eğer günlük yaşamınızda fotoğraf çekmeyi çok seviyorsanız ve geceleri de benim için cep telefonum eşsiz kareler yakalasın diyorsanız Nokia 8 pek sizin cihazınız değil gibi gözüküyor. Diyafram açıklığı F 2.0 olan Nokia’nın yeni akıllı telefonu kameranın lensinin içerisine yeterli oranda ışık alamadığından ötürü düşük ışıklarda beklenilen performansı veremiyor.

SAR (RADYASYONA) DEĞERİNE DİKKAT! 

Nokia’nın yeni akıllı telefonunun teknik özellik olarak bir çok güzel özelliği var ancak öyle bir özelliği var ki insanı biraz düşündürüyor. Spesific Absorption Rate olarak adlandırılan SAR kısaca telefonunuzun vücudunuzda bırakmış olduğu radyasyon değeridir diyebiliriz. Pazarda bulunan akıllı telefon üreticilerinin büyük bir kısımı yeni akıllı telefonlarında SAR değerini olabildikce düşük değerlerde tutmaya çalışırken Nokia bu konuda pek bir çalışma yapmışa benzemiyor zira Nokia 8’in SAR değeri 0.711 W/kg (10g) olarak ölçümleniyor. Ancak piyada şuanda en büyük rakibi olarak kabul edilen Samsung Galaxy S8’i  0.315 W/kg (10g) SAR değeri ile neredeyse Nokia 8’e oranla %50 daha az radyasyon yayıyor.

Sonuç olarak yeni bir akıllı telefon almayı düşünüyor ve ne alacağınız konusunda kararsızsanız Nokia 8 bir çok güzel ve yeni özellik ile geliyor ve şuanda piyasa fiyatı 2999TL olarak lanse edilmiş durumda.

" Nokia 8 Almamak İçin İşte Nedenler! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Nokia 8 Almamak İçin İşte Nedenler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Nokia 8 Almamak İçin İşte Nedenler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.