İnternet

Nokia 3310 tanıtıldıktan sonra satışa çıkmaya hazırlanıyor

Efsanevi telefon Nokia 3310 mobil cihaz dünyasına geri dönüyor. Satışa çıkmasına az bir süre kala cihazın hem fiyatı hem resmi satış zamanı belli oldu. İşte yeni model hakkında detaylar..

Nokia tarafından ilk olarak 2000’lerin başında çıkırılan 3310 efsanesi aradan geçen 17 yıl aradan sonra yeniden görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Yenilenmiş Nokia 3310 için resmi fiyatı ve ne zaman çıkacağı konusunda bilgiler netlik kazandı. Nokia denince ilk akla gelen isimlerden biri olmayı başaran 3310 üzerinden çok uzun yıllar geçmesine rağmen tarihin tozlu sayfalarına gömülüp gitmiş değil.

Bunu bilen Nokia da mobil cihaz pazarına yaptığı geri dönüşü zamanın efsanesiyle yapmayı istedi. Şubat ayında Barcelona’da düzenlenen MWC 2017 etkinliği kapsamında tanıtılan cihaz teknoloji severler arasında oldukça merak uyandırmıştı. O dönem bütün dikkatleri üzerine toplamayı başaran cihazın bugün resmi çıkış tarihi ve satışa sunulacağı fiyat belli oldu.

NOKİA 3310 YENİLENMİŞ BİR HALDE TEKRAR SATIŞA ÇIKACAK

Barcelona’da yapılan lansmanı esnasında yeni 3310 yani diğer bir adıyla Nokia 3310 2017 modeli hakkında Nokia tarafından çıkış tarihi konusunda herhangi bir bilgi verilmemişti. Nokia yetkilileri tarafından yapılan bir açıklama ile 2017 yılının 2. çeyreğinde cihazın satışa sunulacağı işaret edilmişti.

Bugün Nokia tarafından yapılan bir açıklama ile Mayıs ayı itibariyle yeni 3310 modellerinin piyasaya sürüleceği belirtildi. 28 Nisan’dan itibaren stok dağıtımının da yapılacağı bilgisi verildi. Bu yüzden en erken Mayıs ayının ortalarına doğru yeni 3310 modelleri raflardaki yerini almış olacak. İlk olarak fiyat konusunda söylenen 49 € fiyat etiketi 59 €’ya çekildi. Bazı İsveç perakendecileri ise Nokia tarafından adından hiç söz edilmeyen 3G destekli 3310 cihazları için 99€ istedikleri de belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu