yükleniyor...

Nissan Leaf Elektrikli Otomobili Tanıtıldı

Nissan Leaf modeli ile elektrikli otomobil pazarında yerini sabit tutmaya çalışıyor. Tesla ve Chevy gibi modellere kafa tutuyor.

Nissan elektrikli otomobil pazarına uygun fiyatlı yeni aracı Leaf modeli ile girmeye hazırlanıyor. Nissan Leaf ilk olarak 2010 yılında tanıtıldı ve zamanla geliştirildi. Günümüzün dev elektrikli araç üreticisi Tesla Model 3’e kafa tutmak için kendini hazırlayan Nissan fiyat konusunda da rakiplerine kafa tutmaya çalışıyor.

40 kWh büyüklüğe sahip bataryası bulunan 2018 model Nissan Leaf aracı Nissan tarafından söylenen iddialara göre bir tam şarj ile 240 km yol alabiliyor. Bir önceki elektrikli araç modelinin sahip olduğu 70 kWh’lik batarya ile 170 km yol alınabiliyordu. 40 kWh’lık yeni elektrikli bataryası ile 70 km daha fazla yol almanızı sağlayan bir araç karşımızda olsa da Tesla Model 3 gibi bir rakibin karşısında biraz zayıf kalmış gibi görünüyor.

Uzun Yolda Rakiplerin Gerisinde

2018 Model Nissan Leaf 40kWh’lık bataryası ile tam şarj süresinde 240 km yol almanıza imkan veriyor. Ancak elektrikli araç denince akıllara ilk gelen Tesla Model 3 ile en az 346 km yol alınırken Chevy Bolt ile 380 km yol alnabiliyor. Rakiplerine yetişmek için mücadele eden Nissan Leaf geliştirilmek için çalışmalar sürülüyor.

Nissan yeni geliştirdiği elektrikli aracında kullanacağı e-Pedal teknolojisini de tanıtmış oldu. Sürücüler araç içerisinde yer alacak tek bir pedal sayesinde hızlanma ve yavaşlama durumlarını kontrol edebilecek.

Yeni yılın başlarında Amerika, Kanada ve Avrupa’da satışa sunulacak olan araç 30 bin dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Nissan Leaf Elektrikli Otomobili Tanıtıldı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Nissan Leaf Elektrikli Otomobili Tanıtıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla