yükleniyor...

Nintendo ‘nun 1 milyar dolardan fazla para kazandı

Sensortower’ın yayınladığı bir rapora göre Nintendo Android ve iOS için mobil oyunlarından 1 milyar doların üzerinde gelir elde etti. O zamandan beri de Nintendo mobil oyunlarından 656 milyon dolardan daha fazla kazanmaya devam etti. Bu oyunların içinde Fire Emblem Heroes da bulunuyor.

Fire Emblem Heroes, oyuncuların oyun içi ögeleri farklı yeteneklere, ögelere ve istatistiklere sahip yeni karakterleri rastgele çekmek için harcadıkları bir” gacha ” oyunudur. Fortnite gibi oyunların aksine, oyuncuların yeni karakter derilerini tamamen satın alabilecekleri veya bir savaş geçişi yoluyla zamanla kazanabilecekleri bir oyundur. Fire Emblem Heroes’daki her şey rastgele dağıtılır. 

Nintendo

Geliştirici akıllı sistemler sürekli olarak yeni ve giderek daha güçlü karakterler ekler. Mevsimsel olarak temalı ve yalnızca sınırlı bir süre için kullanılabilir olanlar da dahil. Bu da sürekli bir gelir akışı sağlamaya yardımcı olur.

Ayrıca, Fire Emblem Heroes,  ana hat konsol oyunlarının taktik savaşını hareket halindeyken oynamak için daha küçük, daha hızlı bir biçime dönüştürür.

Nintendonun sunduğu başarılı oyunlardan bir diğeri ise Super Mario Run. Bu oyun ilk mobil deneyinin aksine, özellikle mobil cihazlar için tasarlanmış yeniden tasarlanmış bir Mario oyunudur. Oyun klasik Mario’dan farklı olmasına rağmen kullanıcılar tarafından oldukça başarılı bulundu.  Ancak oyun Fire Emblem Heroes veya Animal Crossing gibi oyunların sürekli geliri yerine sadece 9.99 $ ‘ lık bir satın alma teklif etti. Bu yüzden de 200 milyondan fazla kişi tarafından indirilmesine rağmen Nintendo’yu hayal kırıklığına uğrattı.

Nintendo, en son mobil oyunu olan Mario Kart Tour ile de Fire Emblem ile yakaladığı  başarısını yakalamayı başardı. Fire Emblem Heroes gibi, Mario Kart Tour da tanınabilir bir mülk satın alınır. Oyunun piyasaya sunulmasından kısa bir süre geçmesine rağmen şimdiden Super Mario Run’ı geride bırakmayı başardı.

Nintendo ‘nun 1 milyar dolardan fazla para kazandı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Nintendo ‘nun 1 milyar dolardan fazla para kazandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla