yükleniyor...

Netflix Türk Dizileri Yayınlamaya Başlıyor!

Dün akşam Netflix tarafından yapılan bir açıklamaya göre artık yayınladıkları diziler arasına Türk dizileri de eklenecek.

Dün akşam Netflix tarafından yapılan bir açıklamaya göre artık yayınladıkları diziler arasına Türk dizileri de eklenecek.

Ülkemizde kullanılmaya başlanmasından itibaren birçok insanın televizyondan kültüründen uzaklaştığı ve internet ortamında izlemek istedikleri dizileri takip etmeye başladıklarını biliyoruz. Ancak Netflix kullancıları bu platformda Türk dizilerinin yayınlanıp yayınlanmayacağı hakkında şüphe duyuyorlardı. Eylül 2016 lansmanında yapılan açıklamada bu durum için kesin bir yargı belirmeyip açık bir kapı bırakılmıştı. Dün akşam yapılan açıklama ile Netflix medya ortamında Türk dizileri de yayınlanacak.

Açıklanan ilk bilgilerde dizi isimleriyle değil dizilerin yapımcı şirketleriyle anlaşma sağlandığı bildirildi. Netflix’in yaptığı bu anlaşma Vatanım Sensin, Gecenin Kraliçesi gibi dizilerin yapımcılığını üstlenen 03 Medya ile gerçekleştiği belli oldu.

Netflix üzerinde şu an için de Türkçe diziler yayınlanıyor. Pek çok yabancı dizide Türkçe dublaj desteği de yer almakta. Ancak yapılan bu anlaşma ile yeni dizi, Netflix orjinalleri gibi karşımıza çıkacak. Yani dizinin yapım aşamasında Netflix de yer alacak.

Yeni dizinin sezon sayısı ve bölüm sayısı hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor ancak en az bu yılın sonuna kadar Netflix ve 03 Medya ortaklığında oluşturulacak dizinin devam etmesi bekleniyor.

Netflix Türk Dizileri Yayınlamaya Başlıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Netflix Türk Dizileri Yayınlamaya Başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla